Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-04-15 14:27 | Біла Церква
У Білій Церкві – знову сказ


У Білій Церкві за позаминулий рік було зареєстровано один випадок сказу, а у 2013 році – три випадки.

 

На жаль, цього року також уже відомо про один випадок сказу: хворобу виявлено у кота, який знаходився на території дошкільного навчального закладу №14, що на вул.Примакова.

 

Дана ситуація свідчить, що в останні роки в місті спостерігається вкрай несприятлива епізоотична ситуація зі сказу, хоча, зазвичай, сказ реєструється в селах, а у містах – вкрай рідко. Однак, як бачимо, є винятки: сказ не минає нашого міста. Тож поговоримо ширше про сказ – з Володимиром Добрянським, начальником Білоцерківського міського управління Головного управління ДСЕС у Київській області.Володимир Добрянський, начальник Білоцерківського міського управління Головного управління ДСЕС у Київській області 

- Анатолію Володимировичу, яка ж причина ось такої ситуації, за якої сказ кожного року «приходить» до нашого міста?

 


- Дійсно, що сказ криється в самій ситуації. Адже активному розповсюдженню сказу сприяють велика кількість безпритульних собак і котів, які в пошуках їжі мігрують в прилягаючі до населених пунтків лісопосадки, де і може відбутися їх зустріч з дикими тваринами. Хворі дикі тварини втрачають страх перед людиною, забігають на околиці, території населених пунктів, ферм, де можуть наносити укуси людям, тваринам і таким чином інфікувати їх вірусом сказу.

 

Тож не є випадком, що за медичною допомогою щорічно з приводу покусів звертається понад 600-700 жителів Білої Церкви. Так, у 2012 році за антирабічною допомогою звернулася 721 особа, а у 2013- 663. І лише за 3 місяці 2014 року в лікувально-профілактичні заклади міста звернулося 154 особи.

 

Серед постраждалих - люди різного віку і різних професій. Понад 30% постраждалих – це діти. Часто постраждалі - люди в нетверезому стані.

 

В останні роки з’явилася нова тенденція тримати собак у квартирах. Любов людини до тварин – природне почуття, і це добре, але господар повинен дотримуватися правил утримання, про що деякі власники, на жаль, забувають. Вигулюють без намордників і ланцюжків, тримають без прив’язі, забруднюють оточуюче середовище. Все це призводить до неприємностей для оточуючих.

 

Нерідко постраждалі не дотримуються заходів безпеки при поводженні з тваринами.

 


- Цікаво, як діяти людині, якщо її вкусив якийсь пес. Чи варто проводити їй щеплення, як кажуть, на всяк випадок?

 


- Зауважу, що сказ - це єдине захворювання, при якому немає жодної надії на видужання. Смерть настає через 5-9 днів від початку захворювання.

 

Надійним і єдиним засобом захисту людини від сказу є профілактичні щеплення, які проводяться в травматологічних пунктах та відділеннях хірургічного профілю.

 

При певних умовах, якщо укус був спровокований, тварина відома і за нею можна встановити ветеринарний нагляд – щеплення не призначають.

 

Тому бажано знайти тварину, яка вкусила особу, і передати інформацію у ветеринарну службу для встановлення нагляду. Якщо тварина зникла, вона розцінюється як хвора на сказ і постраждалому призначається повний курс щеплень.

 

Проте наголошу, що для профілактики захворювання на сказ слід уникати контакту з безпритульними тваринами. При загрозі нападу необхідно спокійно відійти від тварини, не махати руками, палицею, не тікати. Також цьому треба навчити і своїх дітей - правильному поводженню з тваринами.

 

Крім виховання любові до тварин, дитину слід навчати обережності при контакті з безпритульними тваринами.

 

Хочу звернутися до мешканців міста: якщо ви утримуєте тварину, то, насамперед, зобов’язані турбуватися про те, щоб разом із радістю вона не спричинила неприємностей і вам, і оточуючим. Виконуйте правила утримання своїх улюбленців, щорічно щеплюйте проти сказу. Викинута на вулицю тварина, голодна і хвора, може спричинити багато неприємностей оточуючим.

 

Якщо трапиться так, що тварина Вас вкусила, негайно промийте рану проточною водою з милом (господарським) і зверніться до травматолога (хірурга) за місцем проживання, де Ви отримаєте необхідну медичну допомогу.

 


- Анатолію Володимировичу, як видно, місто ще не оговталося від зимових місяців: у мікрорайонах – сміття, смітники… Напевне, з цього приводу і Вам є що сказати, оскільки ваша служба проводить відповідні рейди у всіх куточках міста.

 


- Відповідно до рішення Білоцерківського міського виконавчого комітету №52 від 25.02.2014р. в місті продовжується двомісячник санітарної очистки та благоустрою. Однак, як засвідчили рейдові перевірки, проведені працівниками міського управління держсанепідслужби, проблем у місті ще вистачає. Достатньо в’їхати у місто із с. Шкарівка, щоб побачити всю «красу» узбіч дороги - від пам’ятної стели міста аж до перехрестя доріг, що біля будинку «Молитви». Особливо слід відзначити з негативного боку так зване в народі «Царське село». А картина дійсно «чудова» - вдалині зведені красиві приватні будинки, де проживають відомі у місті люди. Але, що і дивно, і соромно за них, - додому вони добираються через купи покидьків, сміття, гілля і т. п.

 

Забруднені і громадські зупинки транспорту, біля них стоїть цілий ліс торішніх бур’янів. Подібну картину можна побачити, в’їхавши з боку Володарки, знову ж таки - від міського знаку і до кінцевої зупинки маршруту № 15, що поблизу колишнього посту ДАІ.

 

Але хочу звернути увагу, що це землі Білоцерківського району, а саме Шкарівської сільської ради. Скільки не зверталась держсанепідслужба до сільського голови с. Шкарівка Бондаря А.Г., а відповіді не отримала жодного разу.

 

На жаль, аналогічну картину можна побачити й на узбіччі дороги та на полі при в’їзді до міста з боку села Глибічка.

 

Також було виявлено багато несанкціонованих сміттєзвалищ і в місті. Наприклад, одне із найбільших - на вул. Заводській, і щоб його ліквідувати, то потрібно виконати десятки, а то і сотні автомобільних рейсів.

 

Досі не прибрано на вулиці Заярській. Тамтешні жителі створили смітники на будівельному майданчику дитячого садка.

 

Також спостерігається незадовільний стан у кількох гаражних кооперативах та навколо них. Зокрема, по вул. Вернадського, Таращанській, академіка Кримського.

 

Міським управлінням держсанепідслужби направлено 8 приписів керівникам підприємств та установ міста, проінформовано міський штаб із благоустрою, поставлені відповідні завдання перед Управлінням житлово-комунального господарства. Також запропоновано інспекції з благоустрою притягнути до адміністративної відповідальності всіх порушників. До речі, штраф може бути немаленький – до 1700 грн.

 

Користуючись нагодою, хочеться звернутися до жителів міста, керівників підприємств, установ і організацій - не будьте байдужими до навколишнього середовища, наведіть порядок на власних та прилеглих територіях.ГРИФ 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua