Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-03-18 13:37 | Біла Церква
Пенсійне забезпечення пенсіонерів Білоцерківщини на фоні «сусідських» гаманців – пенсіонерів із «братніх» країн


Поштовхом до написання цього матеріалу став ряд публікацій у ЗМІ країн пост-радянського простору про пенсійне забезпечення тамтешніх пенсіонерів та заробітки працюючих – тих, хто «заробляє» їм пенсії. Висновки з прочитаного на шпальтах зарубіжної преси викликали певні асоціації. Звісно, що на тлі, відверто кажучи, - заздрощів. Однак спочатку про пенсії, тобіш про статки наших пенсіонерів, що проживають, наприклад, на Білоцерківщині.

 

Щоб у читачів не склалися нездорові враження від написаного на тлі нинішньої політичної ситуації, автор цього матеріалу наголошує: робота над написаним розпочалася за тиждень до агресії РФ в Криму. 

На сьогодні в районі проживає понад 17680 пенсіонерів. З початку 2013 року було призначено 525 нових пенсій.

 

Виплата пенсій у минулому році здійснювалася вчасно та в повному обсязі. На кінець року середній розмір пенсій становив 1386,25 грн., або 146% прожиткового мінімуму (949грн.). 

Головні цілі на 2014 рік з боку Пенсійного фонду

 

Головне - забезпечення своєчасної виплати призначених пенсій у повному обсязі та прийняття рішень про призначення (перерахунок) пенсій у встановлені терміни і відповідно до чинного законодавства, забезпечення подальшої диференціації розмірів пенсій в залежності від наявного страхового стажу та отримуваної заробітної плати, шляхом проведення перерахунків.

 

Прогнозується, що середня пенсія у 2014 році становитиме 1450 грн., середньомісячні надходження складуть майже 11,5 млн.грн.

 

Про сусідські гаманці

 

Більшість країн колишнього Союзу перед економічною кризою, яка розпочалася у 2009 році, затіяли пенсійні реформи. Варто признати, що найбільш успішною вона була в Росії. І як результат, рівень пенсії там займає перше місце серед країн колишнього СРСР. Проте в абсолютних цифрах Росія поступається країнам Прибалтики. Але дорогий рівень життя в Прибалтиці «з’їдає» у тамтешніх пенсіонерів більше грошей, аніж у пенсіонерів Росії.

 

Цікаво знати, що пенсійний вік в Росії, на відміну від України, зберігається на рівні 60 років для чоловіків і 55 – для жінок. До того ж середні пенсії в Росії зростають удвічі швидше середньої інфляції. Так, тільки у минулому році трудова пенсія за старістю виросла приблизно на 10 відсотків, і на сьогодні складає 10741 рубль (322 долари США). А в Україні за підсумками минулого року розмір пенсії становив 1464 грн. (176 дол.). Далі, пенсія інвалідів і учасників у ВВв в Росії становила 750 доларів, соціальна пенсія для інвалідів 1-ої групи – 265 доларів. В Україні інваліди отримують тільки 163 гривні.

 

При цьому, в бюджет Пенсійного фонду Росії на 2014 рік закладені кошти, які дадуть змогу підвищити трудові пенсії на 8,1 відсоток, а соціальні - на 17,6 відсотка.

 

До сказаного треба додати ще й такі цифри: загальна кількість пенсіонерів у нашого північного сусіда складає 40,8 млн.чол., а в Україні – 13,6. 

Пенсійні гаманці у Білорусі та Казахстані

 

У наших ще одних північних сусідів розмір середньої трудової пенсії за віком у минулому році склав 2,3 млн. білоруських рублів (2295 грн), в інвалідів – 2 млн.рублів (1463 грн), соціальна пенсія – 996 млн.руб. (приблизно 1 тис.грн). Кінець року ознаменувався підвищенням пенсій, у порівнянні з 2012 роком, на 9,8 відсотка. Всього у Білорусі 2,52 млн. пенсіонерів.

 

Стосовно Казахстану. Пенсійна реформа у цій країні розпочалася із збільшення пенсійного віку: для чоловіків – до 63 років, а для жінок – 58. Середній розмір пенсії за підсумками минулого року склав 32400 тенге (1620 грн). Однак до пенсій доплачуються певні добавки.

 

З 1 січні поточного року всі пенсії в Казахстані були підвищені на 9 відсотків. Тож з урахуванням всіх доплат середня трудова пенсія за віком зараз у казахів складає 45 тисяч тенге (2250 грн.). Ось так.

 

І ще. Порівняно невисокі пенсії казахів пояснюються тамтешнім національним менталітетом, згідно з котрим стариків мають утримувати їх діти, а не держава! 

Про сусідські гаманці працюючих як джерело поповнення пенсійних фондів

 

Росія. Незважаючи на економічні негаразди, рівень середньомісячної зарплатні у минулому році все ж виріс. Найвища зарплата зафіксована у Москві, Ямало-Ненецькому, Ханти-Мантимансійському, Ненецькому і Чукотському автономних округах, а також на Камчатці і в Якутії. У названих регіонах заробляють від 50 до 65 тисяч рублів (12,5 – 16,2 тис. грн.) у місяць.

 

Найнижча зарплата спостерігалася за минулий рік у Північно-Кавказькому федеральному окрузі (понад 15 тис.грн. (близько 4 тис.грн.). Приблизно такі ж зарплати були в Алтайському краї, у європейській частині Росії… Для порівняння, у Санкт-Петарбурзі зарплата становила у минулому році 33,5 тис.руб. (8,5 тис.грн.).

 

Отже, середня зарплата по Росії складала у 2013 році понад 30 тис.руб., тобто, 7,5 тис.грн. На жаль, в Україні вона становила 3619 грн.

 

Білорусь та Казахтан. Середня зарплата у Білорусі виросла на 600 тис. білоруських рублів і досягла 5млн 854 тис руб. (5854грн).

 

У Казахстані заробляють в середньому 110 тис.тенге (5,5 тис.грн.).

 

За висновками експертів, рівень зарплат та пенсій відображають економічну ситуацію в тій чи іншій країні. Розмір економіки в Україні хоч і достатньо великий, але в перерахунку на душу населення ми програємо згаданим країнам. Промисловість нашої країни потерпає через недостатність інвестицій, високу зношеність основних фондів. Відповідно, щоб не втратити конкурентність на внутрішньому та зарубіжних ринках наші виробничники не можуть собі дозволити підвищувати зарплату працівникам бодай до рівня наших сусідів.

ГРИФ


 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua