Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-03-17 11:43 | Городня
До 200-річчя з дня народження Т. Шевченка

З нагоди ювілею великого поета у районному будинку культури та в закладах культури сіл району  розгорнуті виставки його книг, творів та картин. Глибоко долучаються до його творчості школярі. Ювілей Кобзаря знову і знову невимушено дає можливість осягнути велич і геній українського пророка.


За традицією 9 березня в Городні біля пам'ятника Т.Г. Шевченка зібрались представники громадськості міста. Тут відбувся урочистий мітинг.

— Сьогодні, Великий Кобзарю, до тебе прийшли ми, щоб віддати шану і вклонитись тобі, — такими словами відкрив урочистості ведучий. Прозвучав Державний гімн України. З привітальними словами до учасників мітингу звернулися голова районної ради Г.Г. Примак, міський голова А.І. Богдан, директор історико­краєзнавчого музею О.Г. Смаль, президент учнівського самоврядування школи № 2 Ігор Дубровський, учителька української мови і літератури цієї ж школи Я.С. Желдак. Промовці відзначали неперевершену велич світоча української літератури, його непохитність у боротьбі визволення українського народу від соціального і національного гноблення. Уся творчість поета пройнята болем і тривогами знедоленого люду. Пророчі слова Кобзаря й сьогодні звучать актуально. Поет писав:

Там, де єдність є повсюди,

Там щасливі будуть люди!

Він говорив правду і боровся за неї. Дух його поезії завжди з нами. Кобзар став для України безсмертним заповітом. Тому для нас його ім'я є святим, і ми будемо славити великого сина українського народу перед усім світом.

Потім учасники художньої самодіяльності і школяри читали вірші Т.Г. Шевченка, виконували  пісні.

Після урочистостей до пам'ятника Кобзареві поклали квіти керівники району і міста, представники громадськості, школяри.

На знімках: під час урочистостей біля пам'ятника Т.Г. Шевченку в м. Городні 9 березня.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua