Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-03-17 13:06 | Хмільник
Хмільник: Ветеран і молодь – діалог про мужність

 

18 березня цього року виповнюється 70 років з дня визволення м. Хмільника та Хмільницького району від німецько-фашистських загарбників. І сьогодні ми, мабуть, уперше за сімдесят років по-справжньому замислюємось, яке страшне це слово - «війна», і вкотре переконуємося, що вся історія нашого народу пов'язана з постійною загрозою іноземного вторгнення, з необхідністю відстоювання своєї свободи і незалежності. Усвідомлюємо, яке величезне щастя для нашого покоління – жити в мирний час.
 
Коли зустрічаєш очевидця подій Великої Вітчизняної, слухаєш його розповіді, перед очима чітко постає весь жах, людський біль, страшні втрати – обов’язкові супутники кривавої війни. Ветерани – живі свідки тих страшних років – найкраще можуть розказати нам, яка страшна війна, наскільки кращий мир.
 
13 березня у приміщенні читального залу районної бібліотеки для дітей відбулася зустріч учнів 7-б класу ЗОШ № 4 (класний керівник – Рибак І.Г.) із ветераном, учасником бойових дій Бондаренком Григорієм Васильовичем.
Ведучі заходу – працівники бібліотеки Валентина Петрівна Грицишина та Ольга Миколаївна Похота  - розповіли про боротьбу радянського народу проти іноземних поневолювачів, учні читали вірші про війну, звучали у записі фронтові пісні, та все ж таки найбільш вражаючим був виступ Григорія Васильовича.
 
Живе слово тепер уже 89-річного ветерана краще за всі підручники переконує присутніх, що мир на землі – це безцінний дар, завойований кров’ю наших предків, і ми маємо цінувати і зберегти його для нащадків.
А Вітчизняна війна є Великою, тому що великим був народний подвиг. Люди воювали насправді не за політичні переконання, а за свій дім, вишневий садок біля нього і за свою родину. Закономірно, що перемогли ті, хто воював за людські цінності.
         
Хочеться сказати усім, хто так і не вгомонився з війнами, убивствами:
Люди, будьте людьми!
Не вбивайте себе і інших.
Виступають мільйони з пітьми,
Їх ви вбили! Не треба більше!
 
Ірина Георгіївна Рибак, учитель української мови та літератури ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 міста Хмільника

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua