Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-03-14 14:35 | Бердичів
Двомісячник благоустрою у Бердичеві стартував

Цієї п’ятниці у Бердичеві офіційно розпочався двомісячник благоустрою та санітарії. Старт кампанії відбувся на тиждень від раніше запланованої традиційної дати. Посприяли цьому і погодні умови, і активність частини городян, які не чекаючи офіційного сигналу, вже почали прибирати місто.
 
Власне, що стосується загального двомісячника благоустрою, відзначимо, що вже стало традицією, що за середніми та великими підприємствами, установами і організаціями будуть закріплені чітко визначені ділянки, які вони мають прибрати власними силами. Як правило, це ділянки вулиць і провулків, на яких або поруч із якими розташовані їхні об’єкти. Парки, сквери, інші зони відпочинку, а також кладовища планують прибирати гуртом під час загальноміських суботників. Втім, деякі зони відпочинку прибиратимуть конкретно визначені виконавці. Наприклад, солдатський пляж звільнятимуть від сміття військові, а сквери у районі вулиць Л.Карастоянової та Б.Хмельницького — працівники Центру зайнятості та Пенсійного фонду.
 
Звісно, що сміття буде надзвичайно багато, тож, аби встигнути його вивезти, передбачається, що і комунальники, і приватники виділятимуть транспорт. Для координації підготовчих робіт, організації та проведення двомісячника буде створено спеціальну комісію. Крім того, за кожним із об’єктів, які прибиратимуть, закріплять відповідальну особу із числа працівників міськвиконкому. Відзначимо, що двомісячник благоустрою — це не тільки замітання-загрібання сміття. У цей час планується також ремонтувати і фарбувати паркани, почати ремонтувати фасади будинків. Крім того, мають привести до належного стану пам’ятники, меморіальні дошки, обеліски, рекламні конструкції, відремонтувати дитячі майданчики, ліквідувати стихійні сміттєзвалища, провести висадку та кронування дерев і кущів та ще чимало інших робіт.
 
Поміж іншим, керівництво ТОВ “Полісся-Екосфера”, яке орендує міське сміттєзвалище, рішеннням виконкому міської ради зобов6язано безперешкодно і безкоштовно пропускати на сміттєзвалище як автомобілі, задіяні у організованому прибиранні міста, так і приватний транспорт, котрий вивозитиме сміття від власних домівок. Звісно, останні випадки не стосуються щоденного побутового сміття, яке накопичується у кожній господі.
 
Участь у двомісячнику благоустрою є не правом, а обов’язком кожного. Насамперед, керівників підприємств, установ та організацій, які мають організувати прибирання і біля своїх об’єктів, і на прилеглих територіях. Контролюватимуть цей процес спеціально уповноважені інспектори. Перші два тижні інспектори працюватимуть у профілактичному режимі, нагадуючи про необхідність прибирання. Далі, якщо їхні слова залишаться без реакції — порушників каратимуть матеріально, накладаючи фінансові стягнення (понад тисячу гривень).
 
Хоча період прибирання, формально, і називається двомісячником, здійснити більшість заходів планують ще до великодня. Звісно, якщо у цей процес не втрутиться погода, як це було торік.  Бердичівські НОВИНИ

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua