Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-03-11 18:30 | Новоград-Волинський
Повірила в себе!

(Соціальна історія написана на реальних подіях, прізвище і ім’я змінені)
 
У Новоград-Волинському міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді на обліку сімей, які опинились в складних життєвих обставинах з проблемою низького рівня виховного потенціалу сім'ї перебуває сім'я Анни, одинокої мами, де виховується двоє діток Олександр та Надія. Дана сім'я була виявлена на підставі листа від медичної установи, де йшлося про неналежне виконання матір’ю батьківських обов’язків щодо виховання та догляду дітей. Сім'ю жінки було проінспектовано, обстежені житлово-побутові умови проживання та згідно рекомендацій комісії, рішенням міської координаційної ради з питань соціальної роботи з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах поставлено в МЦСССДМ на облік та взято під соціальний супровід з метою підвищення виховного потенціалу сім'ї та профілактики вживання алкоголю матір’ю.
 
В ході здійснення соціального супроводу почалася тісна співпраця між сім’єю та фахівцем із соціальної роботи. Члени сім'ї дотримувались всіх порад та рекомендацій фахівця.
 
Одинока мама Анна після народження доньки, в якої виявлено вроджені вади фізичного здоров’я, та маючи вже на вихованні сина, занепала духом, та замість того, щоб вирішувати проблеми що виникли, почала вживати алкоголь, мотивуючи ці дії перед собою та оточуючими, як метод у полегшенні вирішення даної ситуації.
 
Жінці був запропонований комплекс соціальних послуг, що був сформований як план соціального супроводу, що сприятиме сім'ї Анни у вирішенні ряду нагальних проблем.
 
Через певний період часу, в результаті проведення великої кількості профілактичних та роз’яснювальних бесід, Анна схаменулась, взяла себе в руки. Припинила вживати алкогольні напої, стала належно виконувати свої обов’язки щодо ведення домашнього господарства, а найголовніше, займатися доглядом та виховання своїх дітей.
 
З дівчинкою Надійкою, мама пройшла медичне обстеження, в результаті чого, було назначене лікування, надано ряд важливих рекомендацій для покращення стану здоров’я дівчинки. Між Анною та її сином Олександром, налагодились особисті стосунки, хлопчик покращив свої показники в навчанні.
 
Жінка стала приділяти час для себе, стала гарно виглядати, планує розпочати ремонт в квартирі та зайнятися пошуком роботи. Мати зрозуміла всю важливість приділення власного часу для своїх дітей, адже ця увага є такою важливою та дорогоцінною для Олександра та Надійки.
 
На сьогоднішній день, Анна повністю встигає займатися розвитком та доглядом доньки, та вихованням та навчанням сина. Сама ж розкрилась як жінка, та впевнена у налагодженні свого особистого життя в майбутньому.
 
Так що, запорукою у вирішенні даної ситуації, є саме бажання жінки, при наявності якого можливо досягнути багатьох результатів. Отже любі та чарівні жінки, дбайливі та рідні матусі, не варто падати духом, а важливо взяти себе в руки та діяти. Адже саме жінка, саме мати являється тією головною та єдино Берегинею.
 
 
 
Фахівець із соціальної роботи
Новоград-Волинського МЦСССДМ
Я.А. Корзун
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua