Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-01-13 16:42 | Алчевськ
В Алчевську написали книгу про Параджанова


На честь 90 -річчя з дня народження Сергія Параджанова 9 січня в центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги мешканки Алчевська Любові Чемерис « Півроку і все життя », присвяченої видатному режисерові, сценаристові і художнику вірменського походження.
Про це повідомляє «Об'єктив».

З Алчевському пов'язані чи не найтрагічніші роки життя майстра, що відбував у 70-ті роки несправедливе покарання у Перевальської виправної колонії під Алчевському.

 

Мешканка міста Любов Чемерис тоді була шанувальницею таланту Сергія Параджанова, дізнавшись від свого чоловіка, який працював у колонії, що Параджанов знаходиться там, вирішила йому написати. Зав'язалася дружня переписка.

 

І саме Любов Чемерис, протягом усього терміну ув'язнення режисера разом з чоловіком допомагала передавати на волю параджановського листи та інсталяції.

 

На творчій зустрічі з автором книги були присутні алчевці, чиє життя так чи інакше пов'язана з Сергієм Параджановим - дослідник його творчості ініціатор створення музею «Відродження» імені Сергія Йосиповича Флюр Карачурин, керівник вірменської діаспори Андронік Арзуманян, журналісти Валентина Логвиненко та Сергій Корнієнко.

 

«Листи видатного кінорежисера, інтерв'ю та фотодокументи, опубліковані в книзі« Півроку і все життя »представляють величезний інтерес для багатьох дослідників творчості класика кіно. Книга дасть можливість познайомитися з маловідомими сторінками життя Сергія Параджанова широкої громадськості», - вважає Любов Чемерис.

 

У 1991 році Любов Чемерис залишила собі лише ксерокопії листів, а оригінали передала будинку-музею Сергія Параджанова, що відкрився в Єревані. Згодом його директор Завен Саркісян зізнався, що вона зробила Вірменії воістину безцінний подарунок.NGO.DONETSK.UA

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua