Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2014-01-10 17:58 | Хмільник
Хмільник: УКРАЇНА, ЯК І ВЕЛИКИЙ НАШ КОБЗАР, - ВІЧНІ!


Слово велике поета –
Духу святого планета,
Чистої сили криниця,
Доброї долі зірниця:
Мова його нетлінна,
 Правда його безцінна!  
 
                                                                                                                          ПАВЛО ТКАЧУК
 
 
Тарас Григорович Шевченко – талановитий поет, художник. Його твори увійшли до скарбниці світової літератури, вони сповнені любові до рідного краю, а книга «Кобзар» належить до тих книжок, які найбільше друкують і читають в усьому світі.
 
Шанують Кобзареве слово учні ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти. 
 
Зокрема, учні навчального закладу є учасниками ІІ етапу Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т.Шевченка, у якому Гребенюк Олена посіла IV місце.
 
Вчителями-мовниками (Карпік О.З., Кириченко О.В., Сапун О.В.) проводяться заходи, які сприяють підвищенню рівня мовної освіти учнів, шанування творчої спадщини Кобзаря, любові до рідної мови і Батьківщини, а саме:
- конкурс читців на краще знання поезії Т.Шевченка;
 
- літературно-музична композиція «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».
 
У навчальному закладі працює пошуково-дослідницький гурток «Слідопит». Керівник гуртка - бібліотекар Косіцька Світлана Володимирівна організовує творчий процес, розвиває дослідницький потенціал учнів, знайомить із правилами виконання і написання дослідницьких робіт, навчає учнів ретельно проводити дослідження.
Світлана Володимирівна постійно проводить виставки книг до знаменних дат: «Вічне слово Кобзаря», для педагогів-початківців – «круглий стіл» на тему: «Шевченко і сучасність», літературні вікторини за творчістю Шевченка – для учнів перших курсів.
 
Гуртківці неодноразово брали участь в обласних конкурсах, в яких отримували призові місця. Активними учасниками дослідницько-пошукової групи є Титула Валентин, учень 24 групи, Шурман Анастасія, учениця 14 групи, Гусаревич Ярослав, учень 37 групи.
 
Працюючи над темою: «Україна, як і великий наш Кобзар,- вічні!», учні вивчали матеріали місцевого краєзнавчого музею, працювали з архівними документами, фотографували, відвідували бібліотеку, спілкувались із краєзнавцями, опрацювали чимало літературних джерел на зазначену тематику. Зібрані матеріали аналізували, співставляли, робили висновки.
 
Поза сумнівом, така пошуково-творча робота сприяє вихованню в молоді любові до отчого краю, утвердженню шанобливого ставлення до його історії, духовної спадщини, бажання пізнавати і вивчати історико-культурні надбання нашого народу.     
               
Тарас Григорович Шевченко… Без його імені не можна уявити нашої літератури, культури, Вінниччини, України…По­чуттям гордості і вдячності проймає усвідомлення, що подільська земля полонила і надихала великого сина українського народу Тараса Шевченка,який у пітьмі царського самодержавства написав світові мужній «Заповіт»:

...вставайте,
Кайдани порвіте
 І вражою злою кров’ю
Волю окропіте!
 
Справедливо стверджує місцевий краєзнавець Павло Ткачук про те, що невпізнанно змінились шляхи-дороги, міста і села нашої Вінниччини з того часу, коли шляхами Поділля проїжджав Тарас Шевченко, але духотворчий життєпис Кобзаря все більше облагороджує нас, закликає "неложними устами казати правду", втілювати у власній державі великі ідеї Великого Українця.
 
Живи, Тарасе, у пам’яті нащадків і нехай твій творчий спадок випромінює свіжими барвами та яскравими променями.
 
 
Прес-центр ДПТНЗ «Хмільницький аграрний центр професійно-технічної освіти»
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua