Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-23 19:58 | Миргород
Миргород став курортом державного значення: що далі?

Сергію Павловичу! Як відомо, 06 вересня 2011 року Верховна рада України прийняла Закон України № 3699-VI «Про оголошення природних територій міста Миргорода Полтавської області курортом державного значення». Що це дало місту?

Багато миргородців вбачали в цьому майже миттєву панацею вирішення всіх проблем міста як у житлово-комунальному господарстві (реконструкція мосту через р. Хорол, друга нитка напірного колектора, очисні споруди) і дорожній інфраструктурі (реконструкція доріг та тротуарів міста) так і в соціальній сфері (реконструкція стадіону «Старт», освітніх закладів, лікарні). Деякі миргородці, як мені відомо, навіть вважали, що всі податки тепер будуть залишатися у місті, а самі підприємства почнуть їх платити значно менше.
Проте, давайте бути реалістами та об’єктивно проаналізуємо ситуацію, що склалася.
По-перше, безперечно, прийняття такого правового акту є знаковою подією у історичному розвитку міста. Це значний іміджевий імпульс для потенційних інвесторів, що хочуть реалізовувати бізнес-проекти у сфері санаторно-курортного лікування, туризму та сфері послуг, адже держава визнає унікальність природніх умов м. Миргорода та цілющі властивості миргородської води.
По-друге, введення в дію закону спричинило прийняття певних підзаконних актів, зокрема, Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження режиму округу і зон санітарної охорони курорту Миргород», якою регламентується ведення господарської діяльності у місті та вводяться певні обмеження.
По-третє, у міста з’явилася можливість згідно із Законом України «Про курорти» розробити та подати на затвердження Кабінету Міністрів України Державну цільову програму розвитку територій міста-курорту державного значення. Проте, надавши таке право місту, законотворці позбавили органи місцевого самоврядування можливості ініціювати таку розробку (п. 3 Порядку розроблення та виконання державних цільових програм, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 106).
І що було вирішено робити, щоб все ж таки скористатися правом розробки Державної цільової програми?
Разом із Полтавською обласною державною адміністрацією, за особистої підтримки голови облдержадміністрації Удовіченка О.В. був винайдений алгоритм ініціювання, розробки та подання на затвердження такої програми. Ініціатором виступає облдержадміністрація, а Миргородська міська рада бере на себе розробку такої програми.
Головою Полтавської облдержадміністрації О.В. Удовіченком 15.05.2013 року було підписано розпорядження № 209 «Про ініціювання розробки Державної цільової програми «Соціально-економічний розвиток природних територій курорту державного значення м. Миргорода Полтавської області».
Відділу з питань туризму і курортів облдержадміністрації було доручено оприлюднити проект Концепції Державної цільової програми «Соціально-економічний розвиток природних територій курорту державного значення м. Миргорода Полтавської області» та провести її громадське обговорення. Іншим структурним підрозділам облдержадміністрації було дано доручення погодити в установленому порядку проект Концепції з заінтересованими органами виконавчої влади та підготувати проект Концепції для подання до Кабінету Міністрів України.
 Проект концепції вже погоджено з усіма зацікавленими міністерствами та відомствами?
На жаль, не всі органи влади готові швидко надати свої висновки та пропозиції, проте, робота триває. Ми вже маємо погодження без застережень та зауважень від Державного агентства з інвестицій та управління Національними проектами, Міністерства охорони здоров’я України.
З певними зауваженнями отримано погодження від Міністерства екології та природніх ресурсів України. Міністерство фінансів України та Міністерство інфраструктури України висловило значні зауваження щодо даного нормативно-правового акту. Зараз триває процедура усунення недоліків та зауважень цих органів.
І які часові рамки та перспективи остаточного затвердження даної програми?
Я особисто контролюю та координую цю роботу, спілкуюсь із фахівцями відповідних міністерств та відомств. Повірте, міська влада робить все можливе задля просування даної програми. В органах влади її лобіюють як керівництво області, так і народні депутати. До цієї роботи нам вдалося долучити і полтавське земляцтво в Києві. Проте, із усіх міст-курортів державного значення поки що жодному, я наголошую жодному!, не затверджена така програма. На жаль, Миргород не виключення. І я хотів би уникнути спекуляцій на цю тематику.
Ще раз наголошую, що затвердження даної програми, є пріоритетом для міської влади і робота над цим триває. Сподіваємося, що Миргород стане першим містом-курортом, якому вдалося затвердити цільову програму розвитку територій курорту державного значення.
Хочу запросити всю громаду долучитися до розбудови курорту європейського рівня. Із державною програмою чи без неї, я впевнений, Миргород не втратить свою туристичну привабливість та кількість людей, що оздоровлюються у миргородських санаторіях, щороку будуть тільки зростати.
Наталія Лугівська

Миргородська міська рада

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua