Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-20 11:51 | Вінниця
Відставки Президента й Кабміна вимагали сьогодні під стінами обласної ради вінницькі опозиціонери


Сьогодні, 20 грудня, перед початком сесії обласної ради під її стінами зібрався пікет, ініційований опозиційними силами. Близько сотні мітингувальників із прапорами Народного Руху України, ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» вимагали відставки Президента Віктора Януковича та Кабміна, а також проведення дострокових президентських і парламентських виборів.

-         Сьогодні на сесії облради депутати від опозиційних фракцій «Батьківщини» і «Єдності» вимагатимуть підтримати звернення з вимогою до Президента Віктора Януковича скласти повноваження, відправити у відставку уряд Миколи Азарова, призначити на березень дострокові вибори, а також притягнути до кримінальної відповідальності міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та тих співробітників спецпідрозділу «Беркут», які були безпосередньо причетні до кривавого розгону Євромайдану 30 листопада, – заявила депутат обласної ради, голова обласної організації ВО «Батьківщина» Людмила Щербаківська. – Крім того, ми вимагатимемо негайного звільнення нашого лідера – Юлії Тимошенко. Всі ці вимоги були підтримані громадою на вінницькому Євромайдані.

 

На підтримку цих вимог виступили й представники фракції «Єдність» – Анатолій Жучинський та Тетяна Редько.

-         Непрозорі дії державної влади щодо визначення зовнішньополітичного курсу України, провали в економічній політиці та розгон Євромайдану змушують нас вимагати відставки глави держави і уряду, – наголосив депутат обласної ради, головний редактор газети «33-й канал» Анатолій Жучинський. – Своєю наполегливістю ми змусимо владу дослухатися до наших вимог.

-         Українці хочуть жити в європейській державі, саме тому вони й вийшли на Євромайдани, висловлюючи свою політичну волю. Ці мирні протести влада намагалася придушити силою, – сказала депутат обласної ради Тетяна Редько. – Сьогодні, в День міліції, я, як офіцер запасу і дружина офіцера, хочу закликати всіх співробітників силових структур утриматися від насильства і не виконувати злочинні накази.

 

На підтримку звернення щодо відставки Президента і Уряду також виступили голова обласної організації ВО «Свобода» Олексій Фурман, представник НРУ Михайло Бардин та депутат обласної ради від ВО «Батьківщина» Наталія Солейко.

-         Ми не маємо права складати крила, ми повинні стояти на Євромайданах до Різдва, до відставки уряду і Президента, – закликала Наталія Солейко.

 

Окрім цих вимог, дехто з учасників пікету висловлював й інші думки. Так, наприклад, представники УНА-УНСО розповсюджували прес-реліз, в якому дорікали керівництву обласної організації ВО «Батьківщина» за небажання домагатися відставки Вінницького міського голови Володимира Гройсмана, а активісти з числа працівників ДП СП «Іллінецьке» традиційно вимагали від обласної влади поновити на посаді колишнього керівника підприємства.


ВінницяОК

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua