Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-17 11:24 | Черкаси
Черкаси: Нардеп Леся Оробець хоче назавжди скупити голоси виборців

 

Голоси продажних голосувальників слід скупити. Всі і назавжди. Про це написала нардеп Леся Оробець на своїй сторінці у “Фейсбуці”.
 
“Сьогодні хотіла записати і подати законопроект про кримінальну відповідальність за продаж свого голосу або хоча би за відповідне сутенерство. Статті 302-303 в кодексі є, чому продаж душі має трактуватись по-іншому, ніж продаж тіла? Він набагато тяжчий. Пояснення ж ті самі – треба гроші, тяжке життя, “а шо тут такого”?
 
Проглянула Кримінальний кодекс і покинула цю затію. Якби у нас міліція, прокуратура, суди звертили б хоч якусь увагу на закони, не треба було би думати про такі законопроекти. Не було би ні Майдану, ні передумов для нього, і вибори би показували іншу картину, і ми бачили би інші обличчя в телевізорі.
 
Який законопроект, якщо вчора 5 міліцейських машин з ментами всередині заблокували Булатецького з народними депутатами і міжнародними спостерігачами в офісі і не дали їм їхати на дільниці, а менти вигнали спостерігачів? Що це як не ст. 157 ч. 3 (від 2 до 5 років)+оберемок тяжчих статей зі зловживання службовим становищем?
 
Скільки заяв було в міліцію на скуповування голосів Поплавським? Десятки, сотні? Я бачила мішок цих заяв, реальний мішок. Скільки тіточок з грошима і списками піймали в день голосування? І що, є внесені у реєстр розслідувань?
 
Тому я покинула думку писати законопроекта. Для чого приєднуватись до фарсу в парламенті, який, схоже, вже не запрацює. Шляхів політичного врегулювання ситуації з Януковичем у руля я не бачу.
 
Є ідея до обговорення:
 
У Україні майбутнього, яку таки треба вибороти і збудувати, треба просто створити фонд викупу зайвих голосів. За державний рахунок (як і всі мітинги ригів зараз). Отримуєш тисячу доларів і відмовляєшся письмово, у нотаріуса від активного і пасивного виборчого права. Штамп в паспорт і внесення змін в реєстр виборців. Можеш купити назад за десять тисяч доларів. Все чесно, юридичну формулу придумати просто. Думаю будуть одиниці, які через роки прийдуть і викуплять свій голос назад, ставши громадянами.І це було би всім вигідно, ніякого обману і насильства. Істоті, яка голосує за Поплавського за 250 гривень – вигідно дуже: тисячу доларів вона за життя на продажі свого голоса не заробить. На площу з прапорцями за ті ж 200-250 гривень і далі можна їздити – там же без перевірки паспортів.
 
Але справжня вигода – у нормальних, працюючих громадян України. Це найкраща інвестиція їхніх податків за всю історію України. Вилучення з обігу до 10 мільйонів голосувальників за гроші й гречку чи бо “їх примусили”.
 
Так, це коштуватиме грошей – майже тисяча доларів на працюючого, 10 млрд. дол. Але ця інвестиція окупиться за 4-6 місяців – 10 млрд. доларів це третина того, що за рік краде з бюджету свята сімейка з пособниками.
 
І зразу отримується інша країна, інші партії в парламенті, принципово іншої компетентності і моральних якостей президент, уряд, і далі до голови сільради і дільничного. Це обов’язково треба зробити. Це вигідно всім, крім сутенерів і клієнтів цих голосувальників. І це приведе Україну до процвітання.
 
Дуже вигідна інвестиція для всіх громадян України. Її треба було зробити ще дуже давно”.ПРО ВСЕ
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua