Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-13 16:35 | Вінниця
58 студентів-медиків Вінниччини можуть не турбуватись про своє працевлаштування

За інформацією департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації, нині первинній ланці медицини на Вінниччині не вистачає майже дві сотні фахівців. Особливо відчутна кадрова проблема на селі – молодь не надто хоче там працювати без житла та належної інфраструктури.

 


Поліпшити ситуацію покликана «Програма місцевих стимулів», що вже другий рік поспіль впроваджується в області. Так, нині за кошти районних бюджетів у Вінницькому національному медичному університеті навчається 58 майбутніх лікарів, які взяли зобов’язання повернутись на роботу в село. Серед них – Михайло Явтушинський із Гнаткова Томашпільського району.

 


- Я буду сімейним лікарем і після закінчення навчання буду працювати в амбулаторії свого села. Мені запропонували брати участь у цій програмі, і я з радістю погодився, адже за моє навчання платить район, а це – близько 15 тисяч гривень за рік, – розповідає Михайло.

 

Гнатківська амбулаторія сімейної медицини обслуговує  4 села, а тому, каже Михайло, роботи тут вистачатиме.

 

- Головний плюс цієї програми – це те, що я навчаюся і точно знаю, що я пройду інтернатуру і в мене буде робота, про це я вже можу не переживати.

 

- Зарплата сімейного лікаря не лякає?

 

- Не лякає. В медицину йдуть оптимісти й ентузіасти, я є оптимістом і вірю, що, коли я закінчу навчання, реформа, яку зараз розпочато, дасть свої плоди, і тоді я буду і успішним,  і, може, забезпеченим лікарем.

 

За словами директора департаменту охорони здоров’я та курортів облдержадміністрації Лідії Діденко, програми «місцевих стимулів» затверджені у всіх районах. Цього року на їх фінансування виділено понад  4 мільйони 200 тисяч гривень.

 


ВінницяОК

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua