Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-12-09 08:37 | Бориспіль
Бориспіль : Один день у Пролісках

Село з красивою назвою Проліски Бориспільського району юне. Народилося після Другої світової — 1946 року. Проте сьогодні пишається розгорнутою інфраструктурою, цікавими подіями і прекрасними людьми, що тут мешкають. 

Проліски приваблюють чистотою і впорядкованістю. Мешкають у ньому люди, які понад 65 років приїхали сюди не лише з різних куточків України, а й із країн колишнього СРСР. Кожен привіз традиції і уподобання, погляди на життя, та це не впливає на добре сусідство. Проліски належать до Щасливської сільської ради.
Мальовнича природа, розкішні ліси поряд, затишний парк у центрі, новий православний храм — це все є у Пролісках. Благоустрій у селі, розповідають самі мешканці, забезпечує місцевий ЖЕК, який займається прибиранням території і вивезенням сміття. На деяких будинках красуються написи: «За звалювання будматеріалів штраф — 500 грн. ЖКК». Кажуть, допомагає! 
У селі поряд із 50-літніми житловими будинками красуються розкішні котеджі, чимало багатоповерхівок. Є також свій «шанхай» неподалік центру, де розміщені гаражі, сараї, льохи... 
Інфраструктура
Село з населенням близько двох тисяч має добру інфраструктуру, є пошта, магазини, кав’ярня. Працює медична амбулаторія, де приймають лікар, медичні сестри, акушерка, стоматолог, є добре обладнаний фізкабінет, аптека. 
Проліски — сучасне село. Адже тут є і ремонт електроприладів, шкіргалантереї, взуття і хімчистка. Відкрили курси англійської мови! Працює перукарня (ветерани обслуговуються безкоштовно, а пенсіонерам — знижка) і манікюрний кабінет. Навіть є біотуалет. Хоча відкривають його, кажуть продавці магазину, що поряд, на свята, коли збирається багато люду.
Освіта
Село може похвалитися зростанням народжуваності. Пролісківське навчально-виховне об’єднання сьогодні відвідує 63 учні початкових класів і 135 дошкільнят. За словами директора НВО Ольги Хруль, заклад має добре матеріальне забезпечення, декілька років тому зроблено якісний ремонт. На подвір’ї — чудовий дитячий майданчик, який обладнаний найрізноманітнішими гірками, гойдалками, спортивними знаряддями, казковими героями і розкішними квітниками. 
Далі діти продовжують навчання у сусідньому селі Щасливому, де знаходиться найбільший навчально-виховний заклад Бориспільського району. 
Працює у Пролісках і філія Щасливської музичної школи. Тож місцеві дітлахи мають чудову нагоду займатися мистецтвом: музикою, рукоділлям, вишивати, робити ляльки-мотанки, малювати… Мешканці задоволені, що є всі умови для розвитку і естетичного виховання дітей, тому не потрібно возити малюків до Києва чи Борисполя.
Культура
Нещодавно у місцевому будинку побуту відкрився центр розвитку дитини та кімната для інвалідів. 38 років тут працює бібліотека. За словами бібліотекаря Валентини Шмаюн, книжковий фонд складає 13 тисяч і поповнюється за рахунок коштів сільської ради та подарунків читачів. Нових надходжень у культурному закладі і справді багато, оформлені пізнавальні цікаві виставки. За сприяння Щасливського сільського голови Миколи Шмаюна бібліотека багата на періодику: 16 газет і 18 журналів відвідувачі можуть переглянути в читальному залі.
Робота
Більшість мешканців селянами не назвеш, адже значна частина проживає у квартирах, а працює у столиці. Проте робочих місць у селі і неподалік достатньо, зокрема ВАТ «Дніпронафтопродукт», гіпермаркет «Fozzi», ЗАТ «Бориспільський автозавод», низка невеликих фірм і приватних компаній. Чимало людей працює у сільській сфері обслуговування та освіти, у Міжнародному аеропорту «Бориспіль».
Про екран
Населений пункт розкинувся над трасою Київ – Бориспіль, тож транспортна розв’язка чудова. Проте значній частині села заважає автомагістраль з інтенсивним рухом, що розміщена близько біля будинків. Окрім екологічного забруднення, від коливань руйнуються будинки, а цілодобовий гуркіт негативно впливає на стан здоров’я. І сьогодні, під час зведення шумозахисного екрану, особливого ефекту не відчувають. Окрім того, дощ змиває пісок і землю, що насипали попід високий паркан, на пішохідну доріжку, прямо людям до воріт, тож у негоду йти доводиться просто по багнюці. Та мешканці села сподіваються, що це тимчасові незручності…

Вісті

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua