Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-11-07 16:39 | Новоград-Волинський
У Новограді-Волинському відбулася творча зустріч з нагоди 80-річного ювілею Жанни Василенко

5 листопада у музеї родини Косачів відбулася творча зустріч з нагоди 80-річного ювілею надзвичайної жінки, багатогранної особистості Жанни Ілларіонівни Василенко.
 
Сьогодні вона удостоєна званнями Почесний громадянин Новограда-Волинського, Кавалер Ордену «Звягель» (2003), Почесний пошуковець України, Відмінник освіти України, Відмінник освіти СРСР та багатьма іншими нагородами. За її ініціативи, завдяки спонсорам та виконавчому комітету міської ради були встановлені меморіально-інформаційні дошки на середній школі №3. Крім того, 14 вулиць нашого міста названі іменами юних героїв-підпільників, які були страчені фашистами за свою підпільну діяльність. В сквері Слави був відкритий пам’ятник юним героям Новоград-Волинщини. В народі його називають «Камінь Жанни».
 
Незважаючи на поважний ювілей Жанна Ілларіонівна є активістом громадського життя нашого міста.
 
З найкращими побажаннями до ювілярки звернулись краєзнавці Новограда-Волинського. Євгенія Володимирівна Ващук подякувала іменинниці за співпрацю у пошуковій роботі, побажала їй довгих років життя та подарувала книгу про наше місто – «Новоград-Волинський. Вулиці міста».
 
Разом з учениками, юними пошуковцями Жанні Василенко вдалося видати 10 книг (брошур) про героїв війни. На творчій зустрічі від учнів 8-В класу гімназії ім. Лесі Українки проникливо лунали рядки віршів написані іменинницею.
 
Від міської організації ветеранів привітали ювілярку Парфьонов Василь Олександрович, Малов Костянтин Миколайович та Козиренко Валентина Оверківна. Вони побажали їй міцного здоров’я, благополуччя, довгих років життя, добра та нових творчих успіхів.
 
З 1961 року Жанна Ілларіонівна займається пошуковою роботою. Звернувся до ювілярки із вітальним словом від імені правління обласної організації Національної Спілки Краєзнавців України, голова Новоград-Волинської організації Валентин Володимирович Вітренко. Іменинницю було нагороджено Грамотою обласної організації як почесного пошуковця України, за роботу у вивченні історії Звягельщини у період Великої Вітчизняної Війни та за багаторічну активну пошукову роботу.
 
Також вітання з нагоди ювілею пролунали для Жанни Ілларіонівни від працівників управління культури, міської, районної бібліотек та Червоного Хреста.
 
Заступник міського голови Валентин Андрійович Костюк висловив найщиріші вітання ювілярці від імені влади та громади міста і вручив найвищу нагороду міської ради – Почесну грамоту за багаторічну самовіддану працю, вагомий особистий внесок у дослідження історії міста, патріотизм і відданість духу краю.
 
З теплим словом звернулась до іменинниці її племінниця Ульяна.
 
Жанна Василенко віддала понад 44 роки школі, викладаючи математику та астрономію. Приємно вразили ювілярку привітання від її учнів, випускників та колег. Присутні мали змогу переглянути відео-подарунок, який презентували вчителі гімназії імені Лесі Українки – слайд-фільм про історію життя Жанни Ілларіонівни.
 
Іменинниця сердечно висловила вдячність за теплі та добрі слова тим, хто зібрався у святковій залі, своїй родині, друзям, учням-вихованцям, колишнім співробітникам, бібліотекарям, усім небайдужим людям, які допомагали їй у всіх починаннях. Жанна Ілларіонівна подякувала місцевій владі і наголосила, що саме завдяки підтримці влади їй вдалося реалізувати все те, що наразі зроблено в місті за її ініціативи.
 
 
Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради
 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua