Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-11-07 13:25 | Фастів
У Фастові гостювала Ірина Фаріон

Захід продовжувався близько трьох годин, але його тривалість не втомила жодного слухача. Навпаки, учасники загорілися словами визначної гості, перейнялися її баченням вирішального значення мови у поступі українського народу. Звертаючись до присутніх, Ірина Фаріон зазначила: «Я вдячна фастівській громаді за запрошення до міста. Мені завжди цікаво дізнатися про унікальні пам’ятки, побачити цікавих людей та відчути дух краю, де творив духовний батько українського націоналізму Тарас Шевченко. Через спілкування з фастівчанами я відчуваю енергетику землі, героїчні сторінки якої наш геній увічнив своїми творами. Я вдячна долі, що можу відчути Велику Україну фізично, а не лише з праць митців».

На зустрічі Ірина Дмитрівна представила виставку плакатів, провідний мотив яких – збереження і захист української мови у суспільстві та державі. Автори плакатів – студенти Львівської політехніки, учні пані Фаріон.

На заході також презентували збірку поезій Євгена Маланюка. Депутат районної ради Наталія Фещенко, пояснюючи сенс видання збірки, заявила: «Залізних імператор строф» Євгена Маланюка не просто чергова підбірка віршів – це вогонь національної думки, що запалав у серцях українців, які опинилися на чужині після років героїчно-жертовних змагань за свободу рідного краю. Слово Євгена Маланюка потрібне нам зараз, адже, маючи формально незалежну державу, українці все ще перебувають на «нашій, не своїй землі» – борня триває… І жодна найдосконаліша передвиборча програма, жодний план найрадикальніших економічних перетворень не врятують країну від руїни, якщо українців не піднімуть з колін полум’яні рядки поетів…»

Приємно відзначити, що «Наш Городок» теж долучився до видання цієї збірки, адже друкувалася вона на нашій друкарні РІА «БЛІЦ».

Не менш цікавим і динамічним став діалог Ірини Фаріон з фастівчанами. Вона охоче відповідала на питання присутніх, дискутувала… В образі цієї жінки важко було не помітити рис борця, національно свідомої людини, для якої власні інтереси тісно сплітаються з загальнонародними.

fastiv.in.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua