Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-11-07 11:05 | Бердичів
У Бердичеві презентували проект «Футбол проти расизму»

 

В рамках всеєвропейського тижня дій проти расизму у центральній бібліотеці Бердичева нещодавно відбулась презентація проекту «Футбол проти расизму». В Україні він втілюється за підтримки всеукраїнської мережі FARE двома організаціями – Конгресом національних громад та київським освітнім центром «Простір толерантності».
Мирослав Грінберг, голова ради освітнього центру «Простір толерантності»: «Наши партнеры проводят такие акции по всей Европе, если вы смотрите Лигу чемпионов, то видите, что футболисты передают друг другу вымпел с надписью «Против расизма». Наше мероприятие – тоже часть этой недели. В Украине наша организация проводит подобные мероприятия уже третий год. Дважды в Киеве, в этом году уже провели в Ялте, Черновцах, Мукачево и Львове. И решили мы провести акцию в Бердичеве – городе четырех культур, где очень важно поддерживать межнациональную толерантность. А футбол –один из лучших способов это сделать».
Футбол – це найкращий спосіб об,єднати багатьох людей в усьому світі, незалежно від кольору їхньої шкіри, віку, статі, статків, каже Мирослав Грінберг. Саме тому гру мільйонів обрали як спосіб формування толерантного ставлення до людей різних національностей та боротьби з проявами расизму. Спочатку на стадіонах, а через них – у суспільстві загалом.
Особливу увагу ініціатори проекту «Футбол проти расизму» приділяють дітям та молоді. Бердичів - уже п,яте місто України, де конгрес національних громад та центр «Простір толерантності» проводить так звані матчі міжнаціональних команд. Сама гра на підтримку проекту мала відбутись 3-го листопада між бердичівлянами та киянами. Мирослав Грінберг назвав її футболом не для футболу.
Мирослав Грінберг, голова ради освітнього центру «Простір толерантності»: Сыграем товарищеский матч, где главное – не результат, а сама игра и принципы, которые пропагандирует УЕФА – принцип уважения и принцип честной игры. Такой формат матчей позволяет не разъединять, а объединять людей. Это ноу-хау наших организаций».
Одночасно з презентацією проекту «Футбол проти расизму» бердичівлянам презентували і перше україномовне видання, у якому можна почерпнути інформацію про те, що таке расизм, як він виник і в яких формах існує. Брошуру розповсюдять школами та бібліотеками, щоб озброїти громадськість знаннями та запобігти проявам расизму у Бердичеві.

Телеканал "ВІК"

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua