Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-11-01 09:05 | Бровари
У Броварах стунденти не можуть отримати дипломи

Під Києвом у Броварах виник скандал навколо приватної академії - студенти Поліцейської фінансово-правової академії не можуть отримати дипломи вже майже півроку. За цей час вони дізналися, що в академії давно немає акредитації. Відтак гроші приватний виш брав, але жодного права навчати не мав. У Міністерстві освіти називають це шахрайством. Чи є шанс у випускників таки забрати свої дипломи, йдеться в сюжеті ТСН.19:30. Випускник академії Володимир розповів, що держіспити склав ще у червні. Минуло 5 місяців, а диплома спеціаліста він так і не побачив. "Місяць чекаємо, другий місяць чекаємо, третій - телефонуємо, спершу не додзвонилися, у відпустки пішли, вересень чекаємо, дзвонимо, а там вже нікого немає", - говорить хлопець. Самостійно студенти дізналися, що в академії начебто немає акредитації.


"Викладачі нічого не знають, ніхто нічого не каже. Вони казали, що все буде добре, діти поступають на навчання, але туди не поступила жодна людина", - зазначає Аліна Дубінська. Закінчився жовтень, а в академії немає навіть натяку на навчання - ані студентів, ані викладачів. Тут взагалі немає жодної людини і зачинені двері.Три дні журналісти намагалися зв'язатися з керівництвом академії, проте марно. У Міністерстві освіти і науки України підтверджують, що академія справді не пройшла акредитації. Це було ще 2 роки тому. "Останній раз, коли навчальний заклад мав право здійснювати набір - це було в 2010 році. Після цього вони не мали права брати студентів", - заявили у відомстві. Академія мала переоформити ліцензію, натомість проігнорувала і далі набирала студентів, не маючи на це жодного права. "Таким чином здійснюючи набір – це була схема шахрайства. Вони вводили в оману студентів, показуючи стару ліцензію", - зазначає директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОН Олександр Якименко. Минулого року, коли академія продовжувала набирати студентів, Міністерство освіти звернулося до Генеральної прокуратури з проханням вжити заходів. У Генпрокуратурі повідомили, що жодних матеріалів від Міносвіти з цього питання не отримували. Бо перевіряти діяльність вишів чи їхні ліцензійні умови є компетенцією саме Міносвіти, а не прокуратури. Керівництво академії самоусунулося і не намагається вирішити ці проблеми.


Студентам залишається лише позиватися до суду, радять у Міносвіти, щоб відшкодувати гроші, бо дипломів вони вже не дочекаються.

ТСН


 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua