Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-10-17 16:18 | Калуш
Ігор Очкур: Міська влада скромно мовчить щодо боргу Калуша перед Держказначейством

На цьому акцентував у коментарі "Вікнам" колишній заступник міського голови Калуша з економіки Ігор Очкур.


— Я би розділив проблему на дві, відповідно до заяв міської влади, — зазначив Ігор Очкур. — Перше — блокування казначейством видатків по “незахищених” статтях. Казначейство схоже на банкомат. Вам (міському бюджету) перераховують кошти (податки) на картку. Ви (міська громада) приходите зняти готівку або провести якийсь платіж. Звичайно, обурює, якщо на картці ніби є гроші, а банкомат каже: готівки— немає. Але банкомат — то залізяка, з якої можна зняти лише стільки коштів, скільки туди завантажили. А тепер — увага: міська влада заявляє, що казначейство не проводить платежів бюджету майже на 9 мільйонів, але скромно мовчить щодо боргу міста перед казначейством. Заборгованість по коротко- та середньотермінових позиках на початку жовтня становила більше 30 мільйонів. Тож у казначействі-банкоматі просто закінчилися кошти.


Друга “проблема у проблемі” — нестача бюджетних призначень для виплати зарплати бюджетникам.


— Для того щоб, з’явились такі призначення, є два основні шляхи: а) чекати додаткової дотації від держави. Для цього можна “піднімати маси”, тролити уряд, обзивати губернатора і нардепа, ходити по центральних телеканалах і жалітися на долю, — твердить Ігор Очкур. — б) можна зібрати сесію міської ради у будь-який день і прийняти рішення про внесення змін до міського бюджету. Наприклад, 17 вересня міська рада так і зробила, коли прийняла рішення №2203 і додала бюджетних призначень на оплату за тепло Калуській ЦРЛ на суму 2,2 млн. гривень.


Як повідомляли ”Вікна”, станом на четвер, 17 жовтня, у вимушених безкоштовних відпустках у Калуші перебувають 1100 «бюджетників». Калуш усе ж має надію на повне розблокування «платіжок» по незахищених видатках, які «висять» на рахунках у Держказначействі. Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул доручив Мінфіну, казначейству та ОДА вирішити проблему Калуша.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua