Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-10-16 11:53 | Ковель
Ковель : На Волині невідомі поглумилися над пам’ятником борцям за волю України

У Шацькому районі в селі Самійличі на Волині невідомі поглумилися над пам’ятником борцям за волю України.

Подія трапилася в ніч з 13 на 14 жовтня, інформує власкор Вголосу.

Зокрема, вандали зафарбували сріблянкою написи та образ вояка УПА. Під хрестом зловмисники залишили порожній балончик з-під фарби та робочі рукавиці. Пам’ятник розміщений на початку села Самійличі поряд з українською церквою Київського патріархату.
Незважаючи на прикрий випадок, місцевий священик, отець Михайло разом з прихожанами 14 жовтня провели панахиду над загиблим повстанцями.

«Місцева громада дуже обурена такими вчинками вандалів, які поглумилися над їхньою історією. Адже у цьому селі в 1945 році нкаведисти розстріляли молодих патріотів», – зазначив у коментарі власкору Вголосу голова Шацької районної організації ВО «Свобода» Леонід Богдан.

Зазначимо, що біля пам’ятника також стоїть хрест, якого поставили селяни з написом: «Односельцям, які загинули за волю України в роки визвольних змагань. Борцям за волю України сотникам Коваленко, Книжнику, чотовому «Галичини», які загинули в 1945 році». Цей пам’ятник був зведений громадою рік тому. Він є першим і поки що диним в Шацькому районі. Місцеві люди запевняють, що акт вандалізму вчинили не місцеві, а заслані.

Наразі порушене кримінальне провадження по даному факту.

Крім того, депутат Волинської облради від ВО «Свобода» Святослав Боруцький направив депутатське звернення до начальника УМВС у Волинській області Олександра Терещука з проханням взяти під особистий контроль розслідування цього акту вандалізму.

Вголос

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua