Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-10-15 14:45 | Калуш
Калуш : До Покрови на кладовищі Височанки освятили меморіал


До Свята Покрови активісти Братства вояків ОУН-УПА Калуша освятили меморіал жертвам сталінських репресій.


Сектор захоронень ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів і спец поселенців на Калуському кладовищі зібрав людну церемонію. Тут розміщено сотня могил, де спочивають люди, які боролися у патріотичних організаціях.— Фізичну роботу виконували ентузіасти. Сивобороді повстанці і молоді свободівці під керівництвом друга Ігора (Сметанського. — Авт.). Ми хотіли зробити справу, і разом — ми непоборимі. Колись, коли нас не стане, а сини, онуки і правнуки повстанців зможуть тут вшановувати пам’ять упістів, учасників збройного підпілля ОУН, і тих висланців у Сибір, яких вислали на чужину за те, що вони допомагали українській революції, — каже Степан Петраш, голова Братства ОУН-УПА.Після промови освячує меморіальну арку священик УПЦ КП о. Федір Мороз. Панахида за полеглими учасниками збройного підпілля закінчується словами отця Федора:


— Таких хрестів по всьому колишньому Радянському Союзу треба ставити скільки? Мільйони.


— Десятки мільйонів, — каже членБратства УПА Мирон Олійник.Меморіал перед сектором захоронень ветеранів ОУН-УПА, політв’язнів і спецпоселенців — це урочиста арка, обабіч прикрашена прапорами — синьо-жовтим та червоно-чорним. Порпяд росте червона калина.


— Хрест — це символ життя, — каже отець Федір. — Я вірю, що воно проросте.


До слова запрошуються Олег Кушлик, голова Калуської міськрайонної організації КУН, який висловлює подяку всім, хто долучився до будівництва меморіалу. За ним виступає голова районної організації НРУ Петро Цюпа.


Спонсорську допомогу при спорудженні меморіальної арки надало ПАТ «Калуський завод «Будмаш». Саме на цьому підприємстві, яке вже багато років поспіль виготовляє будівельні конструкції, меморіальний комплекс було відлило із металу. Мирон Токар, голова наглядової ради заводу, привітав присутніх і висловив готовність сприяти ініціативам присутніх організацій.


— Ми завжди готові допомогти, якщо до нас звертаються і якщо наша допомога потрібна. Наші батьки тут поховані, — запевнив Анатолій Хмарник, голова правління заводу «Будмаш».


Освячення закінчується осіннім дощем. Присутні, у багатьох із яких тут поховані батьки чи діди і бабусі, вирушають покласти квіти до могил.


Як повідомляли ”Вікна”, у неділю, 13 жовтня, у районному Будинку культури Калуша відбулася презентація книги Катерини Куйбіди «Піснями скріплюємо волю».


Інформаційний портал Калуша

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua