Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-09-18 11:13 | Прилуки
Соціальні ініціативи Президента в Прилуках

27 лютого 2013 року Президент України Віктор Янукович проголосив нові соціальні ініціативи, спрямовані на захист дітей. Глава держави чітко визначив пріоритет: «Ми робимо стратегічну інвестицію в тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця ХХІ століття».

 

 
Суттєва складова виховання гармонійної особистості – фізична культура і спорт. Незадовільне здоров’я – надзвичайно актуальна проблема, що наразі стосується близько двох третин підлітків. Тож профілактика захворювань, у тому числі й через заняття спортом, пропаганда переваг здорового способу життя відіграють дедалі вагомішу роль.
 
Міська влада Прилук, піклуючись про юних городян і реалізуючи соціальні ініціативи Президента, багато чого зробила в цьому напрямку. Чи то сама (заміна вікон та дахів у дошкільних і загальноосвітніх закладах, встановлення дитячих та спортивних майданчиків), чи то у співпраці з благодійниками. От і 13 вересня було здійснено ще два кроки у виконанні державної програми «Діти – майбутнє України».

 

 

 

У новій їдальні вдвічі смачніше
 
Радісна і довгоочікувана подія відбулася у школі №13 імені святителя Іоасафа Бєлгородського. У її початковій ланці, котра розміщується в колишньому дитсадку №20, відкрили відремонтовану будівлю їдальні, а також безпечну пішохідну доріжку по периметру школи. Все це – результат благодійної допомоги тютюнової компанії «В.А.Т.-Прилуки».
 

 

Слід сказати, що ця компанія є одним із найбільших інвесторів, платників податків і працедавців у Прилуках та Чернігівській області. Усвідомлюючи власний вплив на соціально-економічний стан регіону, традиційно протягом багатьох років «Бритіш Американ Тобакко Україна» значну частину своїх соціальних ініціатив зосереджує на розвитку економіки та соціальної сфери Чернігівщини в цілому й безпосередньо міста, в якому базується. Серед її проектів – заснування і сприяння роботі Центру підтримки підприємництва м. Прилуки (спільно з Прилуцькою міською радою та Корпусом Миру США), який у вересні 2013-го відзначив шосту річницю своєї успішної діяльності. Компанія постійно надає благодійну допомогу прилуцьким дитбудинкам, школі №13 тощо. «Бритіш Американ Тобакко Україна» не залишається осторонь ініціатив міської ради та фінансово підтримує реалізацію різноманітних соціально-екологічних проектів, таких як відновлення історичної паркової зони міста, влаштування каналізаційної мережі для мешканців Заудаївського мікрорайону тощо. А от тепер…
 
– Рік тому ми на фабриці зібралися і створили спеціальну програму підвищення рівня безпеки робочих місць, – розповів директор з виробництва компанії «В.А.Т.-Прилуки» Ніколас Муноз. – І вона запрацювала. Потім підприємство визначило, що може змінити на краще біля своєї території. Зокрема, для школи №13. Зважаючи на стиль їзди деяких наших водіїв і на те, що діти йдуть до школи по центру дороги, бо не мають інших варіантів, було вирішено підвищити рівень безпеки периметру навколо школи. Також, побувавши в їдальні, ми захотіли зробити ще один подарунок дітям – її ремонт.
 
Реконструкція стартувала в середині червня, а закінчилася 12 вересня. Також їдальні були закуплені нові меблі та посуд, котрий гарно виглядає і не б’ється.
 
На відкриття пішохідного тротуару й відремонтованої їдальні до школи №13 завітали міський голова Прилук Юрій Беркут, його заступники Григорій Мисан та Олександр Сивенко і радник Володимир Папазов, начальник управління освіти міськради Тетяна Клименко, голова комітету самоорганізації населення №2 Заудаївського мікрорайону Віра Коток, директор КП КШХ «Шкільний» Лідія Сердюк, працівники тютюнової компанії «В.А.Т.-Прилуки» на чолі з Ніколасом Мунозом.
 
– Сьогодні ми бачимо роботу великої, потужної компанії, – сказав Юрій Беркут. – Колись дитячий садок №20, що базувався тут, був підшефним тютюнової фабрики. Зараз усі освітні заклади в Прилуках підвідомчі міській раді, але «В.А.Т.-Прилуки» не полишає опіку над школою №13. І це прекрасний приклад для всіх підприємств та підприємців міста. Саме до цього у своїх соціальних ініціативах «Діти – майбутнє України» закликає Віктор Федорович Янукович. Міська влада робить усе від неї залежне, та в умовах дефіциту бюджетних коштів усе одночасно покращити не в змозі. Тому співпраця з благодійниками, серед яких і тютюнова компанія «В.А.Т.-Прилуки», набуває особливого значення.
 
Співробітники компанії прийшли на урочисту церемонію не з порожніми руками. На додачу до всього зробленого вони зібрали для бібліотеки початкової школи книжки українською мовою. Їх директору ЗОШ №13 Ярославу Ходюку передав менеджер зі зв’язків з громадськістю компанії Петро Бондаренко.
 
– Школа – це насамперед знання. І ми хочемо, щоб наші діти виросли розумними та успішними, – сказав Петро Михайлович.
 
Дякували благодійникам і Тетяна Клименко, і Лідія Сердюк, і вихователь початкової школи Віта Зарецька, і голова батьківського комітету Наталія Литвиненко, і, звісно, Ярослав Ходюк.
 
– Наша школа – осередок духовності, освіти та культури Заудаївського мікрорайону, – зауважив Ярослав Васильович. – Міська влада, управління освіти завжди тримають на контролі стан справ у ЗОШ, допомагають нам. Не можу не згадати і наших постійних благодійників – тютюнову компанію «В.А.Т.-Прилуки». Їхній черговий подарунок покращить шкільне життя учнів і умови роботи педагогів.
 
Тютюнова компанія ще в цьому році має намір зробити ремонт санітарно-побутових приміщень обласного будинку дитини «Надія» та їдальні навчально-реабілітаційного центру «Сонечко». Адже, як і влада, благодійники розуміють: діти – майбутнє України.
 
Найголовніша нагорода – здоров’я
 
 
Минулої суботи вся Україна святкувала День фізичної культури та спорту, а 13 вересня у Прилуках, на міському стадіоні «Супутник», відбулася церемонія відкриття Спартакіади 2013-2014 навчального року серед школярів. Усі її учасники, а також представники профільних позашкільних закладів і спортивних клубів, а це дитячо-юнацька спортивна школа, дитячо-юнацька футбольна школа «Європа», комплексна дитячо-юнацька спортивна школа ФСТ «Спартак», спортклуби «Ванкай», «Юніор», «Торнадо», спортивно-технічний клуб «Тайм», пройшли урочистим парадом. Приймали його міський голова Прилук Юрій Беркут, його заступник Григорій Мисан, начальник управління освіти Тетяна Клименко, завідувач сектором по фізичній культурі та спорту, майстер спорту СРСР з легкої атлетики Сергій Соколов, бронзова призерка Олімпійських ігор у Ліллехаммері з біатлону Валентина Цербе-Несіна, директор ДЮСШ Валерій Федоренко, Почесний працівник фізичної культури та спорту, голова місцевої організації ФСТ «Спартак» Петро Дяченко, директор КДЮСШ «Спартак», Заслужений тренер України Михайло Марченко, директор ДЮФШ «Європа» Віктор Харченко.
 
– Від імені виконавчого комітету і депутатського корпусу вітаю всіх присутніх з Днем фізичної культури та спорту! – звертаючись до учасників Спартакіади та їх уболівальників, сказав Юрій Беркут. – Я переконаний, що з таким потужним викладацьким і тренерським потенціалом у Прилуках спалахне ще не одна зірка олімпійського чемпіона, чемпіона світу чи Європи з різних видів спорту. Можливо, хтось із вас, дорогі школярі, у найближчому майбутньому привезе до рідного міста золоту нагороду з міжнародних змагань. Здоров’я та перемог усім вам!
 
Як і заведено у переддень свята, найдостойніші отримали Почесні грамоти виконавчого комітету Прилуцької міської ради, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, управління освіти Прилуцької міськради, сектора по фізичній культурі та спорту, подяки Прилуцького міського голови і начальника управління освіти.
 
– Заняття фізкультурою і спортом завжди були на провідних ролях у Прилуках, – підкреслилаТетяна Клименко. – Як і вимагає того Президент України, ми прагнемо робити все, аби наші діти росли здоровими і всебічно розвиненими. В успіхах прилуцьких спортсменів велика заслуга вчителів фізкультури, тренерів. За що їм велике спасибі. А переможцем Спартакіади хай стане найсильніший!
 
Стосовно ж успіхів прилучан, то їх дійсно багато. Як тут не згадати призерів та переможців чемпіонатів України, Європи і світу Олексія Позднякова, Анну Красуцьку, Марію Миколенко (усі – легка атлетика), Максима Дзюбенка, Ярослава Четиркіна (обоє – кемпо-карате), відроджений футбольний клуб «Прилуки», основу якого складають юні прилучани, здобутки молодих волейболістів та інших? І їм є на кого рівнятися. От хоча б на Валентину Цербе-Несіну.
 
– Я зичу вам перемог! – побажала Валентина Адамівна юним спортсменам. – Перемог спортивних, перемог у житті, щоб ви стали Людьми з великої літери, щоб вами пишалася не тільки Прилуччина, а й уся Україна. Наснаги вам, здоров’я, хай здійснюються всі ваші мрії!
 
Честь підняти Державний Прапор випала капітанам команд-призерів минулорічної Спартакіади ­– шкіл №№6, 9, 7. Валерій Федоренко познайомив з програмою Спартакіади. Отже, в 2013-2014 навчальному році школярі позмагаються у легкій атлетиці, волейболі, міні-футболі. Також на них очікують «Козацький гарт» під гаслом «Діти – олімпійська надія» та «Старти надій». Хто стане кращим – з’ясується наступної весни.
 
Після офіційної частини всі присутні на стадіоні змогли переглянути виступ ансамблю «Промінець» зразкової студії «Сузір’я» Центру творчості дітей та юнацтва, показові виступи спортивно-технічного клубу «Тайм», спортклубів «Торнадо», «Ванкай», секції боксу КДЮСШ «Спартак», вихованців відділення легкої атлетики Прилуцької ДЮСШ, а також уже традиційну товариську гру між командами хлопців 2001 року народження відділення футболу ДЮСШ (тренер Сергій Маценко) і ДЮФШ «Європа» (тренер Андрій Шматко).
 
Олег Діденко
Газета “Відомості Чернігівщини”
№ 38 від 18 вересня 2013 року

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua