Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-07-22 15:51 | Нікополь
Обережно – лісова пожежа!

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення вимог пожежної безпеки в лісах під час відпочинку, випалювання стерні, луків, пасовищ, смуг відводу автомобільних доріг і залізниць тощо, на ділянках поблизу лісів. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.

Пожежа не дає часу на роздуми, вимагає дій – термінових, свідомих, грамотних.
Правила поведінки з вогнем:
вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;
якщо ви розводите вогнище – місце, де воно буде, необхідно обкопати навколо, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску, або води;
потрібно слідкувати, щоб не було розлітання іскор від вогнища;
забороняється кидати не загашеними недопалки чи сірники, це може призвести до жахливих наслідків.
 
Якщо в лісі виникла пожежа…
Найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари, начебто замітаючи полум’я вбік, на вигорівшу площу. Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.
Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають крайки пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вдовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см.
Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.
Пожежі впливають на людей своїм сильним психологічним ефектом. Паніка серед людей навіть при невеликих пожежах слугує причиною значних жертв. Знаючи правила поведінки, людина, захоплена цим лихом, у будь який момент, у будь якій обстановці знайде вихід із складної ситуації, врятує своє життя і допоможе іншим.
 
Відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення
Нікопольської міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua