Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-06-20 11:38 | Бердичів
Боксери з 4-х континентів з’їхалися до Бердичева на XV-й турнір на призи братів Кличків

15 років, як один день… 15 років з любов’ю до боксу… 15 років, котрі прорубали вікно до Європи та всього світу сотням талановитих боксерів з різних кутків планети… Ювілейний, 15-й міжнародний молодіжний турнір з боксу на призи братів Кличків стартував у Бердичеві. Чи не найголовніша особливість бердичівського боксерського форуму у тому, що з року у рік він набирає потужності: у 2013-му до Бердичева з’їхалися 94 спортсмени із 13-ти країн: свою майстерність на ринзі прагнутимуть довести майстри шкіряної рукавички з Азербайджану та Вірменії, Грузії та Греції, Казахстану та Ізраїлю. Нищівним ударом намагатимуться довести свою перевагу над ними боксери Киргизстану, Китаю, Молдови, Росії. Окрім того, своє право на звання переможців відстоюватимуть гості з далекого Тунісу та Сполучених Штатів Америки. Але, звісно, головна увага вболівальників буде прикута до своїх – збірної України.

Боксерський турнір у Бердичеві – це не просто престижні змагання: він має статус турніру класу «А», саме він є заключним етапом підготовки не лише до чемпіонатів Європи та світу, а й дарує шанс потрапити на Олімпійські ігри. Колись такий шанс у Бердичеві отримали і дуже вдало скористались ним легендарні нині Василь Ломаченко, Олександр Усик та В’ячеслав Глазков. За роки проведення турніру 10 разів на найвищу сходинку п’єдесталу пошану піднімались і наші земляки-бердичівляни, серед яких Іван Кабанчук, Дмитро Процак, Ігор Сікорський, Єгор Богдан, Деренік Григорян.

Не менш солідним за сам турнір на призи братів Кличків було представництво на головній сцені дійства членів оргкомітету змагань та його генеральних спонсорів.

15 років тому, за ініціативи Бердичівської міської федерації боксу, очолюваної Василем Мазуром й Олегом Сікорським та за погодження і сприяння тодішнього віце-президента боксерської федерації України Ігоря Гайдамака було започатковано турнір.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Сьогодні я з гордістю можу сказати, що всі ми разом зробили добру справу. Турнір у Бердичеві став візитівкою українського боксу, для багатьох спортсменів він став трампліном до великих перемог. Через наш турнір пройшли 1325 спортсменів із 27-ми країн світу. Завдяки цим змаганням представники багатьох держав змогли ближче познайомитися із гостинним Бердичевом.»

Коли до українського Бердичева з’їжджаються спортсмени з 4-х континентів, то це вже про щось говорить, підкреслюють 1-й віце-президент Федерації боксу України Олександр Павелець та супервайзер Європейської Конфедерації боксу, суддя з Білорусі Петро Вінник. Місцевим вболівальникам же ж , здається, залишається констатувати: не лише Україна, а й бокс починаються у Бердичеві.

Телеканал "ВІК"

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua