Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-01-09 18:49 | Черкаси
Черкаси : Тепер не всі недужі перед «швидкою» рівні

Тепер не всі недужі перед «швидкою» рівні. До кого приїде за десять хвилин, а кому чекати доведеться цілу годину. Такий подарунок українцям під ялинку зробив Кабмін. Від нового року в країні стартувала реформа швидкої допомоги. За нею, у кожній області створять єдиний центр екстреної медичної допомоги. Йому підпорядкують усі «швидкі» міст і сіл. Виклики ж прийматиме централізована диспетчерська. Така схема на Черкащині поки лише на папері. За рік її обіцяють втілити в життя. А от природній відбір пацієнтів тут уже діє. 

Катерина Літвінчук, жителька м. Черкаси: «Ну, 174 на 112».
Проблеми з тиском у Катерини Олексіївни вже з десяток років. Він скаче через погодні примхи, стрес і навіть перевтому на роботі. Аби вгамувати тиск, жінка щодня п’є таблетки, що прописав їй лікар. 

Катерина Літвінчук, жителька м. Черкаси: «Якщо вже не можна збити, буває й таке, то викликаю швидку допомогу. Місяців 2 тому таке було. Вони приїхали дуже швидко, фахівці такі грамотні». 

Тепер грамотні фахівці до пані Катерини швидко не приїдуть. Це якщо в жінки буде неускладнений гіпертонічний криз. Тобто без запаморочення та нудоти.
Петро Холодій, лікар Станції швидкої допомоги м. Черкаси: «Всі виклики для нас є екстреними, тому що ми ж швидка допомога». 

Натомість для диспетчерів «швидкої» від нового року виклики бувають екстрені та неекстрені. Такий поділ тут уже був ще за радянських часів. Повернув його назад своєю постановою Кабмін. 

Владислав Свириденко, головний лікар Станції швидкої допомоги м. Черкаси: «Підвищена температура тіла. Болить голова вже третій день. Позавчора підвернув ногу, сьогодні сходив на роботу й на вечір вирішив з'їздить у травмпункт на швидкій допомозі. До таких пацієнтів ми приїдемо, але трошки пізніше». 

Трошки пізніше – це за годину. Якщо раніше не буде вільної «швидкої». Натомість мерщій бригада вирушить до пацієнта, як той знепритомнів, у нього судоми, біль у серці, ознаки гострої інфекції, а також психічні розлади. На першому місці для «швидкої» також недужі вагітні, учасники ДТП та ті, хто дістав важкі травми. До них «швидка», як живуть у місті, прибуде за 10 хвилин. Як у селі – то вдвічі довше. Такий норматив черкаських медиків не лякає. Кажуть: і раніше виконували. Якщо шлях без перешкод. 

Ігор Шульга, водій Станції швидкої допомоги м. Черкаси: «Буває, що дорога не проїзна. Біоя під’їздів у нічний час багато машин паркуються, не можна під’їхати, закопані труби». 

Катерина Олексіївна зачекати «швидку» згодна, як та справді не така нагальна. Як це точно визначити – жінка вже знає. Вона детально переповідатиме диспетчерові на «103» всі свої симптоми.

За матеріалами  vikka.ck.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua