Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2013-01-08 15:29 | Новоград-Волинський
Міська щорічна педагогічна виставка

«Сучасна освіта міста Новограда-Волинського 2013»
Одним із найбільш помітних та масштабних презентаційних заходів у галузі освіти міста є щорічна педагогічна виставка «Сучасна освіта міста Новограда-Волинського». 3 січня в актовій залі ЗОШ №7 відбулося урочисте відкриття щорічної виставки, в якій взяло участь понад 300 педагогів з усіх навчальних закладів міста. 238 творчих робіт освітян міста були розміщенні у святково прикрашеному фойє школи та викликали професійний інтерес колег. Матеріали виставки висвітлюють різноманітні аспекти творчої роботи освітян - це власні методичні розробки, дидактичні додатки до уроків, опис співпраці з науковими установами НАПН України, наукові публікації, діяльність за програмами розвитку освіти міста.
Феєрично-казковим театралізованим представленням-привітанням, яке присвячене Новому року та Різдву Христову, відкрили виставку учні та вчителів ЗОШ №7. В атмосфері урочистості лунали теплі слова вітання учасникам події від І.В. Сиротюк, провідного спеціаліста управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради, П.К. Ліневича, завідуючого ІМЦ, В.І. Овдіюка, директора ЗОШ №7, депутата міської ради. У виступах відмічалася велика робота освітян з забезпечення якості освіти, творчий підхід у роботі з учнями, постійний пошук інноваційних підходів. Підтвердженням педагогічної майстерності освітян міста стало вручення 28 Дипломів управління освіти і науки Житомирської обласної державної адміністрації за активну участь в обласній виставці «Сучасна освіта Житомирщини – 2012» та підготовку авторських методичних матеріалів.
 

Найвизначніші досягнення системи освіти міста, досвід проведення педагогічних заходів та інноваційних впроваджень, навчальні, виховні, наукові та творчі здобутки педагогічних колективів, досягнення у міжнародній діяльності освітян – ось далеко не повний перелік тематичних завдань, висвітлення яких ставили за мету організатори виставки.
Продовженням детального розгляду представлених педагогами матеріалів відбулося у 14 секціях.
Цікавим було засідання в секції директорів шкіл, заступників директорів та вчителів інформатики, де  розглянуто питання впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес, зокрема створення та адміністрування сайтів загальноосвітніх навчальних закладів міста. Учасники прийшли до спільної думки про важливість інформаційного наповнення сайтів. У цьому напрямку підкреслювалася насиченість матеріалами сайту ІМЦ: http://www.nv-imc.edukit.zt.ua, який за рік існування відвідали понад 60000 користувачів.
 
Жваве обговорення 10 робіт відбулося на засіданні секції заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів та керівників гуртків ПДМ та ЦНТТУМ.

Найчисельніша кількість робіт на виставку було представлено вчителями початкових класів. Зацікавленість у присутніх викликали спільні проекти членів МО ЗОШ №2, ЗОШ №7, колегіуму. Відмічена щорічна активна участь у виставках вчителів ЗОШ №3 Новиченко О.В. та Бонковської Л.Ф. (СШ №4).
 
Різні аспекти розвитку інтелектуальних здібностей з використанням ІК технологій обговорювали вчителі інформатики, було відмічено розробки вчителів Нюкало І.М. (ЗОШ №9) та Наумова М.С. (колегіуму).
 
13 робіт було представлено та обговорено на секції працівників психологічної служби. Серед них роботи, які носять інтегрований зміст з психологічної підтримки організації навчально-виховного процесу (для роботи класних керівників, організації превентивного виховання, вчителів окремих предметів). Найбільш цікавими були роботи Хоменко Л.П (ЗОШ №9) та Колесник А.А. (СШ №4).
 
 
Фахове обговорення авторських робіт відбулося на секції українська мова та література, де вчителі всіх шкіл професійно оцінили 18 розробок колег. Відмічався системний підхід до підготовки творчих завдань для учнів з розвитку усної та письмової творчості школярів на уроках української мови.
 
Велику активність проявили вчителі іноземної філології (англійська, німецька та французька мова). Більшість робіт (25) були присвячені методичним особливостям викладання тих чи інших навчальних тем. Кращими роботами було визнано роботи вчителів Клепус Г.М. (ЗОШ №9) «Посібник для тестової перевірки граматичних часів»; Захарової О.А. (ЗОШ №5) «Ігрові технології на уроках англійської мови»; Верещега Л.Г. «Граматичний довідник»; Андрійчук Л.М. та Колесник О.В. (НВК) «Добірка матеріалів для розвитку та формування монологічної компетенції та ведення дискусій»; Мельник Т.В. (ЗОШ №9) «Англійська на кожен день».
 
Вчителі російської мови схвально відгукнулися про збільшення уваги з боку держави до викладання російської мови. Найбільш корисними серед дев’яти робіт вчителів було визнано роботи вчителів Овдіюк Г.О. (ЗОШ №7), Кочуми Г.І. (НВК), Волошиної Н.Ю. (колегіум). Позитивний відгук отримали розробка вчителів світової літератури ЗОШ №6 Терещенко Є.П., Боярська Л.В. «Тиждень світової літератури».
 
Учасники секції вчителів художньо-естетичного циклу та фізичної культури обговорили особливості підготовки та оформлення шкільних проектів; напрями творчих пошуків та спільної діяльності з дітьми. Серед 16 робіт найцікавішими були роботи вчителів Федорчук Л.П. (ЗОШ №9), Шевчука О.П. (ЗОШ №10); краєзнавчі проекти, представлені Лавренюк О.П. (ЗОШ №10), Іванченко С.В. (НВК), Воленчук Т.В. (СШ №4).
 
З метою розширення знань учнів про роль та значення тварин та рослин у житті людини та створення їм пам’ятних знаків в Україні та світі знань вчителем географії ЗОШ №9 Васянович Ж.М. підготовлено узагальнюючий матеріал.            
Високу оцінку колег отримав дидактичний посібник вчителя хімії СШ №4 Федорчук В.В. «Завдання для контролю знань учнів з хімії в основній школі».
 
Вчитель біології НВК Юрченко О.М. представила для колег цикл методичних розробок з навчального курсу біології.
Серед 9 робіт вчителів математики зацікавленість викликала розробка вчителя математики ЗОШ №6 Рибчинської Ю.Б. «Завдання для встановлення відповідностей. 6 клас».
 
На секції вчителів фізики було представлено 10 робіт. Власним досвідом створення лабораторного обладнання до теми «Електрика» поділився вчитель фізики ЗОШ №2 Любчак В.П.
 
Серед робіт вчителів трудового навчання заслуговують особливої уваги роботи вчителів Габелко О.Є (НВК) та Ахмеджанової Л.М. (ЗОШ №6) з розробки методичних підходів розвитку творчих здібностей на уроках обслуговуючої праці, методичної комісії художньо-естетичного циклу ЗОШ №2 «Декада «Від краси до мистецтва», Палій Н.Д. (СШ №4) «Уроки кулінарії». На допомогу вчителю буде узагальнююча збірка документів Примака О.М. (ЗОШ №8) та «Творчий портфоліо» вчителя Запаловської Т.В. (ЗОШ №10).
 
Найбільш активну участь у відкриті виставки та презентації матеріалів взяли педагоги ЗОШ №4, №7, №9, №10.
Продовження роботи виставки відбудеться в приміщенні інформаційно-методичного центру до 15 січня. Для ознайомлення з матеріалами виставки запрошуються педагоги, науковці та представники широкої громадськості міста, які цікавляться інноваціями в освітній галузі. У рамках виставки також будуть проводитися  семінари, «круглі столи», презентації, майстер-класи.
 
Можна упевнено сказати, що виставка стане справжнім майданчиком для обміну досвідом між усіма учасниками освітнього процесу у місті, приверне увагу до проблем галузі та підкреслить значимість освіти у місті.
 
Управління освіти і науки та інформаційно-методичний центр дякують усім хто взяв участь та організовував проведення відкриття міської педагогічної виставки.  
 
Павло ЛІНЕВИЧ, завідувач інформаційно-методичного центру
Тел. 550-72
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua