Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-12-14 17:31 | Черкаси
Черкаси : Область атакує туберкульоз

Черкащину атакує туберкульоз. Нині область за рівнем захворюваності на 14-му місці у країні. Темпи поширення цієї хвороби вражають. Так, у першому кварталі цього року, порівняно з відповідним періодом торік, рівень захворюваності у країні зріс аж на 32%. Більш аніж удвічі побільшало хворих підлітків і втричі – дітей.

Лікар-фтизіатр Алла Кондратьєва страшну недугу в пацієнтів діагностує ледь не щодня. Рівень захворюваності, каже, нині високий. За рік смертельну хворобу виявляють у близько двох сотень черкасців. А все через безпечність людей. Та слід пам’ятати, говорить лікар, що захворіти може кожен. 

Туберкульозна паличка живуча. Передається через повітря та пил. Уражає не лише органи дихання. Мікобактерії оселяються в кишківнику, сечостатевих органах, кістках і на шкірі. Та найстрашніше – вони не бояться жодних відомих протитуберкульозних препаратів. 


Алла Кондратьєва, лікар-фтизіатр: «Эта форма увеличивается в популяции. Сегодня среди впервые выявленных больных мы имеем первичную мультирезистентность от 10 до 30%, т.е. каждый третий человек имеет резистентность к какому-то из противотуберкулезных препаратов». 

Темою туберкульозу разом із лікарями переймаються благодійники з організації «Від серця до серця». Упродовж трьох місяців волонтери згуртовували громадськість і спонукали до дій осіб, які вирішують, як протидіяти туберкульозу в Черкаській області. 

Людмила Проценко, ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця»: «У нас основною метою було придбання УЗД-апарата для Черкаського протитуберкульозного диспансеру. Там 4 роки не було УЗД-апаратів». 

Черкащину туберкульоз атакує безжально. Нині область за рівнем захворюваності на 14-му місці у країні. Тенденція поширення недуги вражає. Так, у першому кварталі цього року, порівняно з відповідним періодом торік, рівень захворюваності у країні зріс аж на 32%. Багато серед хворих дітей і підлітків.
Світлана Євтєєва, головний дитячий позаштатний фтизіатр головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф Черкаської ОДА: «Я считаю, что в прошлом году туберкулез в какой-то степени недовыявлен». 

Дмитро Андрійченко, активіст організації ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця»: «Нас ждут нерадужные времена. Тот бюджет, который принят, на 40% финансирует программы, связанные с туберкулезом. Это меньше, чем было в этом году». 

Серед потенційних хворих на туберкульоз: наркозалежні, ВІЛ-інфіковані, а також безхатьки. На останніх, за словами фахівців, держава має звернути особливу увагу. Адже ці люди поза списком вразливих верств населення, затверджених на державному рівні. 

Тож треба вести облік цих людей і вчасно виявляти в них захворюваність. Волонтери з організації «Від серця до серця» пропонують на базі Центру реінтеграції запровадити реєстрацію таких людей, встановити стаціонарний пункт обігріву та місця для ночівлі. Також пропонують організувати профілактичні заходи щодо діагностики на туберкульоз.

За матеріалами vikka.ck.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua