Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-11-21 17:01 | Черкаси
У Черкасах злісних боржників позбавляють комунальних благ

У Черкасах злісних боржників позбавляють комунальних благ. Зважився на такий крок міськводоканал. Бо вимушений, кажуть там. Містяни завинили комунальному підприємству понад 10 мільйонів гривень. Це при тому, що воно й так у борговій ямі через збиткові тарифи. Про розплату тих, хто вперто ігнорує платіжки «Черкасиводоканалу», Вікторія Курченко.

На горищі багатоповерхівки, що по Героїв Сталінграду, пораються водоканалівці. Тут на першому поверсі мешкає злісний боржник. Уже 2 роки, як ігнорує платіжки за воду та каналізацію. Тепер останньої не матиме. 

Валерій Миколенко, майстер цеху ВіВ КП «Черкасиводоканал»: «Блокувальних пристроїв… зважаючи, який місяць. Буває, 55-60. А буває, що тільки 40».
Блокування каналізації – то вимушений крок, кажуть на «Водоканалі». Це коли на боржника не діють жодні вмовляння. Нині таких у місті більше тисячі. Це тільки ті, хто завинив підприємству кругленькі суми. А воно й так нині в боргах, як у шовках, говорить директор. 

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Тариф відшкодовує в межах 62-64% нашої собівартості. Тому за 9 місяців поточного року ми маємо 17 млн. грн. збитків. Це ті затрати, які не відшкодовує сьогодні наш тариф». 

Йти на поступки споживачам, як ті справді у скруті, тут завжди готові, запевняють в абонвідділі міськводоканалу. Борг, уклавши відповідну угоду, можна гасити частинами. Бо в разі санкцій – він тільки розростається. 

Валерій Власюк, начальник абонвідділу КП «Черкасиводоканал»: «Якщо є рішення суду, то його передають на виконавчу службу. Виконавча служба стягує також і затрати, які вона має, у зв’язку із проведенням виконання. Це близько 10 %. Коли ми нараховуємо споживачу заборгованість, то враховуємо також річну інфляція, відсотки нарахування річних за несплату боргів». 

Мешканець-боржник цього будинку миритися з «Водоканалом» досі не прийшов. Та це – радше виняток, кажуть комунальники. Бо без благ цивілізації містяни пришвидшено стають сумлінними.

За матеріалами vikka.ck.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua