Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-09-20 18:00 | Новоград-Волинський
Депутати міської ради аналізували діяльність міського відділу міліції

 

  Відбулося пленарне засідання тринадцятої сесії міської ради під головуванням міського голови Володимира Загривого та секретаря Василя Михальчука. У зібранні взяли участь 40 депутатів міської та  обласної ради, керівники правоохоронних органів та   установ міста, представники громадськості. Після розгляду було ухвалено 22 рішення. Зокрема, затверджено звіт про виконання бюджету міста за перше півріччя 2012 року,  внесені зміни до поточного фінансового документу міста, ряд земельних та організаційних питань. 
 
     Перед депутатами міської ради з інформацією  щодо виконання  комплексної програми профілактики злочинності у місті  виступив новий начальник міського відділу УМВС України в Житомирській області підполковник міліції Андрій Павліченко. За його словами   за 6 місяців 2012 року,   вжито ряд заходів, спрямованих на стабілізацію криміногенної ситуації на території міста   та району, забезпечення правопорядку, захисту конституційних прав та свобод громадян. За звітний період   зареєстровано 3989 заяв та повідомлень про злочини ( в 2011 році 3011 ).    Винесено 320 постанов про порушення кримінальних справ, заведено 36 протокольних проваджень. Аналіз скоєних злочинів   свідчить про те, що рівень злочинності на території обслуговування знизився на 6,2 % в порівнянні з аналогічним періодом 2011 року. Зареєстровано 406 злочинів проти 433 в минулого року. Проведений аналіз свідчить про те, що великий процент злочинів скоєні на ґрунті п’янки та побуту. Поряд з цим знизилась кількість скоєних тяжких та особливо тяжких злочинів - 147 проти 181. За 6 місяців 2012 року скоєно 2 умисних вбивства, які вже розкрито,   6 розбійних нападів проти 7 минулого року, розкрито лише половина з них. Порівняно з минулим роком зросла кількість  крадіжок - 271 проти 245  у минулому році, серед крадіжок 19 – квартирні.   На даний час викликає занепокоєння розкриття крадіжок чужого майна, пограбувань.   З метою зниження кількості крадіжок проводиться роз’яснювальна робота серед населення району, щодо прийняття під охорону будинків громадян, об’єктів торгівлі, приміщень власників зброї, а також аптечних та інших закладів.      У 2012 році до міського відділу надійшло 308 заяв та повідомлень про злочини, скоєні у громадських місцях. Більшість з них вчинено поруч із розважальними закладами, які мають дозвіл на роботу в нічний час  „Марсель“, „От заката до рассвета“, „У Богдана“. Для розкриття правопорушень позитивну роль відіграє функціонування камер відеоспостереження. Нажаль із 12 встановлених працює лише 7. Вважав би за потрібне передбачити у наступному році додаткові кошти з міського бюджету на ремонт несправних камер та встановлення нових.

        
Працівниками МВ постійно обстежуються з метою профілактики сім’ї та діти, що опинились в складних життєвих обставинах, систематично перевіряються умови проживання та виховання в них дітей.  На обліку в ВКМСД МВ перебуває 43 такі особи за скоєння злочинів. Так, неповнолiтнiми за 6 місяців 2012 року скоєно 13 злочинів, тоді як - 24 в минулому роцi. До кримінальної відповідальності притягнуто 15 неповнолітніх ( 12 у минулому році). З 9-ти в 2011 році до 3-х в 2012 році зменшилась кількість тяжких злочинів, дещо знизилась і кількість злочинів середньої тяжкості. 
  
  Працівниками СБНОН МВ   виявлено 30 злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів (в 2011-42), з яких 13 злочинів  - збут наркотиків (2011-28 злочинів). Проведено оперативно-профілактичну операцію „Мак - 2012”. Перевіряються розважальні заклади та місця дозвілля молоді з метою виключення випадків розповсюдження наркотичних засобів та психотропних речовин серед молоді,   постійно здійснюються перевірки навчальних закладів та проводиться профілактична робота з особами, схильними до вчинення злочинів, які навчаються в даних навчальних закладах.
 
      Відповідно до завдань,  вжито ряд організаційних та практичних заходів щодо боротьби зі злочинністю, забезпечення охорони громадського порядку на вулицях та в інших громадських місцях, під час проведення масових заходів різного характеру, а також організації профілактичної роботи серед населення та підобліковою категорією осіб. Всього на обліку дільничних перебуває  1772 криміногенних особи, що становить в середньому 68 чол. на  одного міліціонера. Так за 6 місяців 2012 року дільничними інспекторами міліції   особисто розкрито 64 злочини (2011р.-88), за їх - участю розкрито 123 злочини. Як недолік хотів   відмітив начальник міліції слабку профілактичну роботу з особами раніше судимими, побутовими порушниками, тими, хто зловживає спиртними напоями.

   В МВ проводиться робота щодо очищення органів внутрішніх справ від осіб, схильних до порушення законності, вчинення корупційних дій заради інтересів служби та зловживань владою.
 Після отриманої  інформації про роботу міського відділу міліції міський голова,  очільник постійної комісії з питань дотримання законності, охорони прав і свобод громадян та депутатської етики Володимир Помінчук, його колеги Віктор Мельник, Олег Журбенко, Василь Остапчук, Сергій Мельник, Василь Остапчук, Петро Дуда, інші депутати   висловили  пропозиції та побажання щодо поліпшення діяльності працівників ДАІ, дільничних інспекторів. Загривий В.І. наголосив на тому, що міська влада сприяє та допомагає правоохоронцям у розв’язанні проблем їх життєдіяльності. Але міський голова наголосив на необхідності покращання  роботи міського відділу міліції щодо охорони громадського порядку, захисту законних прав та інтересів мешканців міста. Через безгосподарність відеоспостереження в місті не працює належним чином вже тривалий час. Не можна допускати у роботі хамства, зверхнього ставлення до людей. Слід діяти в межах законодавства та в інтересах громадян відповідально, професійно, вболіваючи за громаду, правопорядок на території міста. Нажаль органи місцевого самоврядування не мають необхідних важелів впливу на підбір керівного складу міського відділу. Після обговорення було прийняте відповідне рішення міської ради. Відповідним рішенням    начальника міського відділу міліції Павліченка Андрія Петровича введено до складу виконавчого комітету міської ради.
 
 Працюймо заради процвітання рідного міста та не втрачаймо здорового глузду в  умовах передвиборчих баталій.   

До цього закликав депутатів міської ради міський голова Володимир Загривий, підсумовуючи зроблене у 2012 році та окреслюючи основні завдання прийдешнього року. Пропонуємо вашій увазі виступ Загривого В.І. на 13 –ій сесії, яка відбулася минулої середи.

Залишилося практично три місяці непростого 2012 високосного року!
Але завдань, проблем, негараздів, невирішених питань – маємо надто багато! Ще – непочатий край роботи. Це, навіть, не дво-, і не 5-ти, а 10-ти і навіть 100-єдине завдання. Говорю тезисно. Серед всього – є, звичайно, пріоритети, першочергові, справи; але немає другорядних. Вони поділяються на дві невід’ємні частини:
перша: нормальне завершення цього господарсько-бюджетного року;
друга: належна підготовка 2013 року. Це стосується кожної галузі міського народногосподарського комплексу – промисловості, будівництва, ЖКГ, бюджетних закладів. Наше спільне завдання – зберегти позитивну динаміку у всіх із них та підготувати основу для старту і забезпечення наступного року.
І я просив би, шановні голови постійних комісій, якщо є потреба - то й голів фракцій – на чергових, позапланових своїх засіданнях детально розглянути стан справ по кожній відповідній галузі, підприємствах, установах, щоби  проаналізувати, визначитися, внести свої зауваження, пропозиції для вирішення всіма виконавчими органами. Мені, виконавчому комітету – потрібна така ваша допомога!
Особливу увагу ми приділяємо виконанню поточного бюджету і формуванню бюджетного плану на наступний рік. Не дивлячись на неодноразові запевнення центральних органів – реальної фінансової допомоги поки-що не маємо! Недостатність коштів становить близько 15 млн грн. для завершення року (це зарплата, енергоносії, медикаменти). Превентивні наші болісні заходи дали лише невелику економію і не знімають гостроти проблеми.
 
Звернення до Уряду України, ОДА – і з криком душі позитивних відгуків не отримали. Далі – відкладати нікуди, адже ще місяць і сідаємо на мілину.
 
      Наступне: гарантоване освоєння державних коштів (із 23 млн. – надійшло 12 млн.). Наразі– на всіх об’єктах комунальної власності освоєно 10 млн. Персональна відповідальність – на виконкомі, міської ради голові і його заступниках. Половина коштів – ще надійде в останні три місяці і це може загрожувати їх освоєнню. А тому постійним комісіям, заступникам, управлінням  необхідно  щоденно супроводжувати всі ці непрості питання.
 
Буквально на днях – (молимо Бога!!!) розпочинається будівництво хірургічного корпусу. Ймовірно, що із 8 вдасться освоїти цього року 5,5 млн. Інші - перерозподіли сьогодні в розрахунку на гірший варіант розвитку ситуації. Але, якщо зможемо освоїти, то корективи знову внесемо – навіть, якщо буде потреба – на позачерговій сесії.
 
       У найближчий час будемо і працюємо над тим, щоб розпочати, продовжувати, завершувати: міст через річку Случ (з Дружби до Смолки),
каналізаційний колектор – по Червоноармійській і аж до „Кар’єру“; другу чергу полігону твердих побутових відходів; нову бігову доріжку   на стадіоні    (першу в Житомирській області і в Україні такого рівня); раціональне, вдумливе, відповідальне освоєння міжнародного кредиту на водо каналізаційні потреби міста; ремонт бюджетних закладів, доріг, їх освітлення. Існує нагальна потреба в негайному усуненні  разом  із замовником (ОДА) підрядника  будівництва ЗОШ № 8  через його бездіяльність! Триває виконання міської програми  „Вікна і двері“   в школах, дитячих садках, інших бюджетних закладах  і зроблено третину від потреби. На черговому засіданні виконавчого комітету  детально проаналізуємо хід робіт, бо одні до цього поставилися  з розумом, натугою, інші – аби з рук. Окрім державних, місцевих – є позабюджетні кошти і їх необхідно  долучати.
 
   Також незабаром розпочнемо освоєння коштів Кіотського протоколу (21 млн.) для заміни вуличного освітлення. По дорогах – на в’їзні шляхи і по місту ми вижали із Євро-12 по максимуму  - 30 млн., є шанси ще трішки одержати, над цим працюємо  разом із Головою Верховної Ради України Володимиром Литвином. На водоканалізування „Морського“ отримано державних коштів 10,7 млн. та ще його газифікацію – 1,5 млн., які вже уже вкладено. Це лише найбільші по обсягах кошти та проекти. До кінця року планується також виконати певні обсяги робіт за спільні кошти під час ремонту прийнятого у комунальну власність гуртожитку заводу сільгоспмашин (1 млн.грн.), двох джерел питної води (200 тисяч грн.), створенні еколого-натуралістичного парку біля ЗОШ № 5   (700 тис. грн..).

До міста приходить новий інвестор, який хоче будувати новий супермаркет „Епіцентр“ на  150 робочих місць.
         Важливо належно підготувати міське господарство і вчасно розпочати опалювальний сезон, відремонтувати до холодів дахи. Але обов’язковою умовою нормального функціонування теплового господарства є вчасні розрахунки населення за спожиті послуги.
 
 Ось таким чином – проходить і буде завершуватися 2012 рік. В обласному рейтингу   за І півріччя маємо   тверде 5 місце, при чому І серед 5 міст обласного значення. Зокрема, Новоград-Волинський - другий в економічному розвитку та   освітній і оздоровчій галузях.   Усвідомлюючи   умовність оцінювання, результат все ж таки приємний. 

         Щодо другої невідкладної частини завдань - підготовки до 2013 року. Певне підґрунтя вже закладається. Уже проведено  верстається Програма соціально-економічного розвитку міста   та бюджету на наступний рік.
 
Підтримуйте зараз, нас – виконавчий апарат, шановні депутати,  практичними справами, конструктивною роботою з виборцями в своїх округах, направленою на користь для громади. І саме зараз наступив доленосний час, момент істини. Піднято клопотання та йде процес щодо виділення 35 млн. грн.. державної субвенції на 2013 рік. Відповідно до рішення Мінфіну місту доведено помірні і посильні показники доходної частини бюджету 2013 року. Але, як і в кожного господаря, - завдання завдань – вишуковувати додаткові джерела коштів. Наприклад, якщо ВРУ затвердить нові межі міста, - додасться до бюджету земельний податок, інші платежі. Знаходимо нових інвесторів - із одного з міст – до нас перейшов завод по виробництву теплотехнічного обладнання, нове виробництво вже починає роботу на базі заводу сільгоспмашин. Тут же почав роботу цех по переробці пластикових пляшок. До того ж нові робочі місця на „Fakro“, „ЖАКО“, „Епіцентрі“. Є реальна можливість   залучити інвестора для будівництва сонячної електростанції (проблема земельної ділянки – передамо проект району). Сподіваємося на реалізацію проекту щодо будівництва гідростанції на греблі через Случ. Дуже доречними стануть внутрішні інвестиції членів міської громади   - у наведенні ладу та заквітчанні власних та прилеглих територій.   Важливим чинником успіху в реалізації проектів розвитку рідного міста є персональний контроль та висока відповідальність кожного із виконавців. Тільки конкретика і діло! В ньому – програма максимум, вийдемо на мінімум – хвала нам буде забезпечена.
 
     Таким чином, шановні колеги, смію заявити, що виконавчі органи нашої влади – із натугою, скрипом свій сніп   молотять впевнено. Знайте, що все сказане мною  буде здійснене за умови збереження нашої спільної, конструктивної співпраці. Буде - за обов’язкової  наявності у міської громади наших сьогоднішніх позицій і відповідних можливостей на рівні держави. Я не буду порушувати Закон про вибори, всі все розуміють. Але прагну, щоби всі усвідоміли головні завдання: достойно пройти турбулентну передвиборну смугу та  забезпечити вибори. Пам’ятайте, що ми всі  і є єдина партія – „Місто Новоград-Волинський“, головою якої я є   за посадою. А членами котрої є всі ви – за своєю совістю, депутатськими обов’язками перед громадою, виборцями.
 
   А тому, як жорсткий реаліст, закликаю всіх – пройнятися особливою відповідальністю за долю міста, відповідально визначитися, відкинути дрібне, тимчасове, брехливе, зокрема й плітки,   наговори одне   на одного.

Тобто, важливо - не пересваритися, не насмішити людей, не займатися самоїдством, тупим політиканством. Думаймо про громаду, своїх виборців.За рахунок чого будемо у виборчих округах, мікрорайонах виконувати обіцянки, потреби? За рахунок чого будемо розвивати міське тепло-, водо каналізаційне господарство? Знайте, для когось – цей передвиборчий час – це фарс, політиканство, гра, забавка, - а для мене особисто і нашої команди, більшості із вас, всієї громади – це наша доля: наше сьогодення і перспектива.
 
 Глибоко переконаний: не буде позиції, покровителя у цієї нашої каденції депутатів – не буде сенсу залишатися і для міського голови та його команди. Втратимо силу темпу, поступу, втратимо віру і довіру людей, повагу до себе за що – ганьба! Зі свого боку -         гарантую повну неупередженість до будь-кого! Я також впевнений, що нікому не вдасться посварити мене із собою! І не дам пересваритися між собою всім нам! Бо, прийде 29-30 жовтня, протверезіємо, приземлимося - і щоб тоді ніхто не відводив своїх очей. Нехай нам Бог допомагає   не втратити розум, совість і з честю працювати в ім’я людей.
 
Затверджено  присяжних.
    Керуючись чинним в Україні законодавством міська своїм рішенням затвердила список присяжних для кримінального провадження у міськрайонному суді в кількості 20 чоловік. Ними стали працівники місцевих промислових підприємств, навчальних закладів міста. Вони будуть брати участь у судових засіданнях під час притягнення осіб до найвищої міри покарання – довічного ув’язнення.
 
Музей змінив свою назву.
   Відтепер музей, який працює на базі колишнього музею бойової слави у палаці культури імені Лесі Українки має назву краєзнавчого. Він є комунальним закладом культури міста. Відповідні зміни до статуту музею внесені рішенням міської ради. Одним із основних завдань краєзнавчого музею є збереження пам’яток української національної культури та культур інших національностей, що мешкають на території міста та району, підтримка наукових та краєзнавчих досліджень, пов’язаних з вивченням історії та культурної спадщини краю.
 
Затверджено Положення про комісію з питань нагородження відзнаками міста - орден „Звягель“, звання „Почесний громадянин міста“.
    Комісія з питань нагородження відзнакою міста Новограда - Волинського орден „Звягель“, присвоєння звання „Почесний   громадянин міста Новограда - Волинського“   утворена міською радою для попереднього розгляду питань, пов’язаних з нагородженням цими відзнаками  громадян за значний особистий внесок в соціальний, економічний, культурний розвиток територіальної громади, високу громадську активність, професійну майстерність, мужність та відвагу, діяльність по зміцненню законності і правопорядку, благодійну, громадську діяльність, сприяння розвитку місцевого самоврядування, захист інтересів територіальної громади. Очолив комісію секретар міської ради Василь Михальчук.  
 
 
Затверджено текст Угоди про
партнерську співпрацю   між   староством
Пясечно       (Польща)         і             містом
Новоградом-Волинським (Україна).
Цей договір було укладено  28 липня 2012 р., а 13-та сесія міської ради своїм рішенням її затвердила.  
 
УГОДА ПРО ПАРТНЕРСЬКУ СПІВПРАЦЮ МІЖ СТАРОСТВОМ ПЯСЕЧНО (ПОЛЬЩА) І МІСТОМ НОВОГРАД – ВОЛИНСЬКИЙ (УКРАЇНА) 
Староство Пясечно і Новоград-Волинська міська рада, далі Сторони прагнучи розвивати і зміцнювати приязні стосунки між обома сторонами узгоджують наступне:
Пункт 1
Сторони будуть всесторонньо підтримувати різні ініціативи і форми співпраці між староством Пясечно і Новоград-Волинською міською радою, між організаціями, підприємствами і фізичними особами з обох сторін з метою зміцнення співпраці між ними.
Пункт 2
Співпраця між сторонами буде відбуватися на підставі узгоджених планів в наступних напрямках: економіка, інвестиційна діяльність, культура, спорт, охорона навколишнього середовища, сільське господарство, освіта, охорона здоров'я, обмін делегаціями дітей, молоді та іншими групами людей.
Пункт З
Фінансування даних напрямків співпраці сторони встановлюють кожен раз відповідно до планів співпраці.
Пункт 4
Дана угода заключена терміном на 5 років. Угода вважається автоматично продовженою на той же строк, якщо жодна із сторін не повідомить протягом 6-тимісячного терміну перед закінченням відповідного періоду, про розірвання даної угоди.
Пункт 5
Дана угода вступає в силу з дня підписання сторонами. Угода складена в чотирьох ідентичних примірниках на польській і українській мові з однаковим текстом.
 
Cтароста                                                             Міський голова
Пясечинський                                                 міста Новоград-Волинський
 
Ян Адам Домбек                                                 Володимир Загривий
 
 
Зроблено черговий крок на шляху реформування міськрайонного територіального медичного об’єднання.
    Рішенням міської ради затверджено Статут Центру первинної медико-санітарної допомоги міста Новограда-Волинського. Його працівниками будуть лікарі загальної практики-сімейні лікарі   та педіатри міста. Початок роботи цього комунального закладу заплановано на 2013 рік.
 
 
 
 

 

 

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua