Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-04 16:20 | Бориспіль
БТІ займатиметься інвентаризацією

Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук у складі робочої групи брав участь у розробці проекту закону, який визначає долю БТІ після 1 січня 2013 року

1 січня 2012 року закінчувалася дія тимчасового положення, прийнятого у 2002 році, згідно з яким, реєстрацію прав власності та інших речових прав мали проводити комунальні підприємства БТІ. У зв’язку з цим депутати розробили новий Закон «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Але у цьому законі нічого не було сказано про те, хто проводитиме інвентаризацію нерухомого майна. Адже під час купівлі-продажу майна БТІ було ще однією ланкою контролю за тим, наскільки це майно відповідає проекту, чи не здійснювалися недозволені перепланування, які загрожують безпеці будівлі. Функції БТІ закон передбачав передати приватним структурам, які мають відповідну ліцензію.

Такі перспективи викликали величезний ажіотаж: не знаючи, що буде завтра, люди поспішали оформити все вже сьогодні. Стурбованість викликала і передача повноважень БТІ приватним структурам.

На щастя, влада вирішила взяти тайм-аут. Президент наклав вето на закон, і у грудні 2011 року Верховна Рада продовжила повноваження БТІ до 1 січня 2013 року.

Але проблемні питання залишилися. Щоб їх вирішити, відповідно до постанови Верховної Ради від 9.12.2011 року Комітетом Верховної Ради з питань економічної політики було створено робочу групу з опрацювання законодавчих пропозицій щодо інвентаризації об’єктів нерухомості. До цієї групи був включений і Бориспільський міський голова Анатолій Федорчук. Разом із ним до роботи над законом були запрошені також мери Дніпропетровська та Вінниці. Засідання робочої групи проходили за участю народних депутатів України.

22 березня відбулося підсумкове засідання. Анатолій Федорчук розповів про результати проведеної роботи:

— Було розглянуто і узгоджено проект Закону «Про технічну інвентаризацію об’єктів нерухомого майна». Найголовніше у ньому те, що інвентаризація об’єктів нерухомого майна залишається за БТІ. Сьогодні питання про їх ліквідацію вже не актуальне.

Окрім того, БТІ не будуть монополістами. У проекті закону чітко виписано, що контроль за роботою БТІ, розробка методики формування цін, організація підготовки та підвищення кваліфікації працівників належить до компетенції центрального органу виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Якщо такий закон буде прийнятий, то це гарантуватиме спокій для наших громадян. Адже сьогодні БТІ повинне реєструвати будь-яке перепланування оселі, а от у проекті закону є така цікава норма, при якій у випадку продажу-купівлі житла інвентаризація проводиться тільки за згодою сторін. Тобто, якщо людина хоче мати офіційні гарантії, що придбана нею оселя є безпечною, вона звертається до БТІ, а якщо цілком довіряє продавцю, може цього і не робити.

З 1 січня 2013 року реєстрацію майна, земельних ділянок здійснюватиме реєстраційний підрозділ, який уже створений і в Борисполі. Його начальником призначений Володимир Іванович Саленко.

Однією із вимог нового закону є також те, що реєстрацією можуть займатися тільки люди із відповідною юридичною освітою, тобто фахівці.

Цей законопроект буде поданий на розгляд до Верховної Ради України. Дуже хочеться вірити, що доки цей проект закону блукатиме коридорами Верховної Ради, депутати не додадуть до нього підводних каменів та лабіринтів.

За матеріалами i-visti.com

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua