Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-03 17:35 | Новоград-Волинський
Небезпека “ранньої дорослості”

Щорічно в межах обласної профілактичної акції «Ехо» міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проводить роботу щодо профілактики негативних явищ в дитячому та молодіжному середовищі із залученням суб’єктів соціальної роботи, зокрема, представників центрів ресоціалізації для алко- та наркозалежної молоді, благодійних фондів, які надають соціальні послуги, проводять профілактичні бесіди з дітьми, молодими людьми. Винятком не став і цей рік. 

Міським центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено низку заходів, спрямованих на пропагування здорового способу життя. Зокрема, на базі Центру пройшла зустріч старшокласників ЗОШ № 2 з керівником центру ресоціалізації для алко- та наркозалежної молоді с. Ярунь Новоград-Волинського р-ну Івановим Андрієм, який разом з представниками центру ресоціалізації на власному досвіді доводив, як важливо зберегти здоров’я змолоду і яку небезпеку несе “рання дорослість” з вживанням алкоголю та наркотиків.
Сьогодні в Україні алкоголь, наркотики стали серйозною проблемою, бо учнівська молодь до досягнення віку 15-16 років уже має певний досвід їх вживання. Складно повірити в це батькам, бо впевнені, що їхня дитина найкраща. 

А тому часто стає для них не зрозумілим, чому син чи донька раптом стали потайними, тривожними і неспокійними підлітками. Як правило, батьки із задоволенням вислуховують інформацію про успіхи своїх дітей і намагаються не концентруватись на негативних проявах поведінки, знаходячи виправдання та шукаючи "крайнього" (учитель, погані друзі, вулиця), лише не вони. 

Щоб запобігти таких ризиків для здоров'я наших дітей, як куріння, алкоголізм, наркоманія, саме батьки повинні стати реальним джерелом знань і впливом на спосіб життя своїх дітей. З раннього дитинства потрібно привчати дитину до режиму дня, навантажувати різними дорученнями, щоб вона, як повноправний член сім’ї мала свої обов’язки і несла відповідальність за їх виконання. Згідно результату досліджених причин першої спроби вживання алкоголю, наркотиків серед підлітків є цікавість, бажання отримати приємні відчуття і надлишок вільного часу. 

Тож, шановні батьки, бережімо здоров’я своїх дітей, дбаймо про їх інтереси, захоплення. І нехай кожен з нас задумається, чи може власний спосіб життя стати прикладом для наслідування нашим дітям.


Спеціаліст міського центру соціальних служб
для сім’ї, дітей та молоді Харченко Л.С.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua