Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-03 12:53 | Міста України
Критична маса має усвідомити, що час змін вже настав, – Р. Синельников

Інтернет-портал OSP-UA.INFO взяв інтерв’ю у президента Українського незалежного Фонду інноваційного розвитку, лідера громадської ініціативи «Воля» Руслана Синельникова щодо негативної тенденції по збільшенню українських трудових мігрантів за кордоном. Зокрема, в минулому 2011 році офіційно українські трудові мігранти  перерахували з-за кордону $7,2 млрд., що на 19,7% більше, ніж за 2010 рік.


Пане Руслане, як, на Вашу думку, впливає держава на ці процеси?Мова йде про трудову міграцію з України, яка останніми роками все більше посилилася. Ця тенденція буде зростати, якщо не відбудеться якісних змін в державі. На жаль, декілька президентів і прем’єрів поспіль розповідають про підтримку національного виробника, інноваційну економіку, можливості економічного розвитку за короткий період. Але все відбувається навпаки. Ми бачимо, що за останніх п’ять років, починаючи з кризи 2008 року, немає жодних позитивних змін. Сьогодні молоді люди готові погодитися на будь-яку некваліфіковану роботу, навіть маючи за плечима не одну вищу освіту. Складається  дуже негативна ситуація, і мені не зрозуміло, що будуть обіцяти політики перед осінніми виборами.Пане Руслане, а якщо виборів як таких не буде. Сьогодні ми маємо дуже складну економічну ситуацію. Зокрема, величезний борг перед МВФ, ЄВРО-2012, дефіцит бюджету, популістські «соціальні ініціативи» Президента, виплата вкладникам Ощадбанку 1 тисячі гривень. Хоча, звичайно, ці кошти «викрутять» з пересічних громадян, посилиться податковий тиск, ці механізми добре відомі.Для наповнення бюджету не було зроблено жодних помітних кроків, які б показали що запрацювали підприємства, молодь знайшла собі робочі місця, оплата праці зросла до середнього рівні європейської країни тощо.Пане Руслане, як Ви вважаєте чи буде 2012 рік вирішальним для нашої країни?Вирішальним буде той рік, коли люди нарешті зрозуміють, що саме вони мають вирішувати долю цієї країни, а не якісь примарні політики, які ніколи не виконують своїх обіцянок. Критична маса має усвідомити, що час змін вже настав.

 

OSP-UA.INFO
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua