Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-02 18:57 | Прилуцький район
Громадяни мають право отримати податкову знижку

Декларування доходів громадян у 2012 році пов’язано з виконанням вимог розділу IV Податкового кодексу України (далі - Кодекс), згідно з положеннями якого окремі категорії громадян зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі - декларація), або мають право подати декларацію, щоб повернути з бюджету частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб, тобто отримати податкову знижку за наслідками звітного 2011 року. 

Громадяни, які бажають отримати податкову знижку, подають декларацію за наслідками 2011 року до податкової інспекції за місцем постійного або переважного проживання (за паспортними даними). 

Умови та порядок надання податкової знижки, перелік витрат, дозволених для включення до складу податкової знижки, визначено статтею 166 Кодексу. Зокрема, до складу податкової знижки включаються фактично понесені громадянином витрати, підтверджені документально, а саме:
- частина суми процентів за іпотечним кредитом; 

- сума коштів, сплачених громадянином на користь закладів освіти за навчання як самого громадянина так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
- сума витрат на сплату страхових внесків, страхових премій та пенсійних внесків страховику - резиденту, недержавному пенсійному фонду, установі банку за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади як самого громадянина так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
- суми витрат із штучного запліднення;
- суми коштів у вигляді пожертвувань неприбутковим організаціям;
- сума витрат у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.
- оплата вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини. 

Обмеження щодо права на нарахування податкової знижки передбачено пунктом 166.4 статті 166 Кодексу. Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку (до набрання чинності Кодексом - ідентифікаційний номер), а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний орган державної податкової служби і має про це відмітку у паспорті. 

При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 цього Кодексу.
У разі якщо платник податку не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, то таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Шановні громадяни! Скористайтесь наданим Вам законодавством України правом на податкову знижку! Подайте декларацію до податкового органу за місцем своєї податкової адреси (за паспортними даними).

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua