Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-04-02 17:55 | Новоград-Волинський
Перші кроки Новоград-Волинської міської ради в розробці Плану сталого енергетичного розвитку містаМинулого року Новоград-Волинська міська рада долучилася до Європейської ініціативи із збереження клімату „Угода мерів “ і взяла на себе зобов’язання до 2020 року зменшити споживання енергетичних ресурсів та скоротити емісію викидів СО 2 на 20%, що має бути задекларовано в офіційному документі – плані сталого енергетичного розвитку міста (SEAP). Розробка документу має свою специфіку та особливості. 

Так, із 24 українських муніципалітетів, які стали підписантами „Угоди мерів “, розробили SEAP 5 міст. Станом на сьогодні, Єврокомісією затверджено два плани сталого енергетичного розвитку – міста Львова та міста Первомайська, що свідчить про певні складнощі в розробці документу. 

На допомогу українським містам в написанні планів сталого енергетичного розвитку приходять міжнародні агенції та проекти.
27-29 березня 2012 року в рамках проекту українсько-німецького технічного співробітництва (GIZ) ГмбХ „ Енергоефективність у будівлях“ відбувся навчально-практичний семінар „Енергоефективність у будівлях“. Основна тема – методології розробки SEAP. 

Крістіана Хагенедер, директор проекту GIZ „ Енергоефективність у будівлях“ відкриваючи семінар наголосила, що впровадження заходів із збереження клімату потребують від місцевої влади консолідації зусиль усіх працівників структурних підрозділів, а також залучення зовнішніх партнерів. Адже підписання „Угоди мерів “– це лише перший крок до кропіткої та масштабної роботи. 

Учасники мали змогу ознайомитись з досвідом міст-членів „Угоди мерів“, які вже розробили SEAP. Розробка енергетичного плану передбачає оцінку ситуації енергоспоживання у різних сферах життєдіяльності муніципалітету. План повинен бути розроблений таким чином, щоб кожен мешканець міста був зацікавлений в його реалізації. 

У квітні 2012 року в Україні розпочинає свою діяльність служба підтримки міст-підписантів „Угоди мерів“. Буде надаватись підтримка у вирішенні такого складного питання – як підрахунок викидів CO2. А визначення базового рівня СО 2 – це основа для розробки SEAP.
Мігель Морсільо, експерт Німецького об’єднання європейських муніципалітетів „Кліматичний Альянс “ презентував учасникам зібрання цілі, підходи та методологію „Угоди мерів “. Зробив особливий акцент на зборі необхідної інформації для написання SEAP. 

Під час роботи в групах пілотні міста проекту GIZ „Енергоефективність у будівлях“ під керівництвом міжнародних та вітчизняних експертів розробили дорожню карту написання SEAP. Попередньо визначені відповідальні за кожен сегмент роботи структурні підрозділи, встановлені часові рамки, дотримання яких дозволить вчасно представити готовий документ на розгляд Європейської комісії. 

Серед пілотних міст поширені шаблони таблиць. Щоб заповнити таблиці міським радам необхідно провести кількісну оцінку загального споживання енергії в своїх муніципалітетах у таких сегментах як: домашнє господарство, економіка, бюджетні установи та інфраструктура, вуличне освітлення, приватний та громадський транспорт. На основі зібраних показників буде побудовано енергетичний баланс Новограда-Волинського, та проведений розрахунок базового рівня викидів СО 2. 


Спеціаліст першої категорії відділу підтримки
муніципальних ініціатив та інвестицій міської ради 
Оксана Липська

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua