Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-03-22 18:05 | Черкаси
Боротьба за штучні нирки

Битва за життя триває. Черкащани з хворими нирками доведені до відчаю. Через тиждень їм припинять надавати життєво необхідний гемодіаліз у приватному німецькому центрі «Фрезеніус». Бо область більше року не оплачує тамтешнє лікування «нирників». Борг зріс до чотирнадцяти мільйонів гривень. Щоб привернути увагу влади, пацієнти «Фрезеніуса» вдалися до радикальних дій.

На годину бульвар Шевченка став пішохідним. Близько сімдесяти черкащан із хворими нирками перекрили рух у центрі.
Це – пацієнти гемодіалізного центру «Фрезеніус». Люди доведені до відчаю. За тиждень життєво необхідну процедуру у приватному медзакладі їм припинять надавати.

Валерій Канельський, пацієнт гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Вони сказали: тиждень – і закриваємося, як не буде держава платить гроші. Що нам лишається робить?!».

Гемодіаліз нинішнім пацієнтам «Фрезеніуса» владці пропонують отримувати в оновленому відділенні обласної лікарні та двох нещодавно відкритих філіях у Звенигородці та Умані. Проте переходити «нирники» не хочуть.

Нарікають на тамтешній неякісний діаліз і погане ставлення. Мовляв, за два з половиною роки, відколи в Черкасах з’явився «Фрезеніус», ніби наново на світ народилися.

Ольга Артеменко, пацієнтка гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Это европейский уровень. Мы все вышли из состояния, в котором были. Мы были полудохленькие все. Были проблемы с цветом лица, надпочечниками. Многие больные были коричневые. Все очистились. Многие работают».

Валентина Михайленко, дочка пацієнтки гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «Я стою за свою маму, яка лікується в гемодіалізному центрі «Фрезеніус». Вона в цьому центрі буквально повернулася з того світу. Вона там отримує якісне лікування. Має високий гемоглобін».

Галина Матвєєва, пацієнтка гемодіалізного центру «Фрезеніус»: «И нечего они там не улучшили! Они только дизайном там занялись. Повесели телевизоры. Но мы ходим в больницу не смотреть, а лечиться. Здесь гораздо лучшее качество лечения. Мы вообще забыли, что такое калий. Нельзя было есть никаких фруктов, овощей, ни мяса, ни творога. Здесь мы питаемся нормально».
В обласному управлінні охорони здоров’я кажуть: «Фрезеніус» – занадто дороге задоволення для Черкащини. Цьогоріч в обласному бюджеті на штучні нирки для півтори сотні хворих черкащан передбачили 17 млн. грн. Натомість приватники, лікуючи лише половину з них, просять аж 15 млн. Забрати кошти ні в кого, каже головний медик області. Бо бюджетного лікування потребують і п’ять тисяч онкохворих, і три тисячі інсультників та інші.

Володимир Брожик, начальник головного управління охорони здоров’я та медицина катастроф Черкаської ОДА: «Немає юридичних підстав перераховувати державні кошти у приватну клініку. Тим більше, що ціна питання там вища, ніж у державних закладах. У нас ціна – близько 800 грн. У компанії «Фрезеніус» – 1395 грн.».

Мітингувальники відступати не збираються. Як обласна влада їхні вимоги не задовольнить, погрожують вдатися до більш радикальних кроків.

P.S. До хворих нирників ніхто з представників влади так і не вийшов. Після блокування бульвару Шевченка, пацієнти «Фрезеніуса» подалися на околицю Черкас і перекрили виїзд на міст через Дніпро. Через п'ятнадцять хвилин правоохоронці звільнили проїжджу частину від мітингувальників, а владці таки погодилися на зустріч. Перемовини тривають.

За матеріалами vikka.ck.ua

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua