Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2012-03-22 16:29 | Прилуки
Благодійництво у книгахДля прилучан Тарас Шевченко близький і дорогий. Пам’ятник Кобзарю в центрі міста засвідчує присутність Шевченка в Прилуках у 
сьогочассі. А відкрита в ЦТДЮ світлиця – поціновування прилучанами його творчості та вшанування як особистості. 

Цьогорічні Шевченківські дні для міської центральної бібліотеки ім. Л. Забашти стали по-справжньому святковими. Тут відкрилася персональна виставка вихованки ЦТДЮ Діани Савченко, чільне місце в якій посідають роботи шевченківської тематики, а фонди бібліотеки поповнились книгами із власної бібліотеки кандидата історичних наук, журналіста, члена Чернігівського земляцтва Івана Забіяки. 

Свою шевченкіану Іван Михайлович передав до книгозбірні дещо раніше, а в перші дні березня її відвідувачі змогли познайомитись із цими виданнями на розгорнутій тематичній виставці «Простір творчості Шевченка». Окрасою виставки є окреме видання в дизайнерському футлярі з тисненим кліше соціально-історичної поеми «Гайдамаки» двома мовами: українською та англійською. Воно ілюстроване видатним українським художником Опанасом Сластіоном і вийшло друком приватного видавця Олександра Коваленка в 2003 році. 

Окремої уваги заслуговує факсимільне видання рукописної збірки поезій Т. Шевченка «Більша книжка». Перший запис у цій книзі було зроблено автором 21 лютого 1858 р. у Нижньому Новгороді, останній – за кілька місяців перед смертю в Петербурзі. Видання, що побачило світ у 1989 році, підготовлене Євгеном Шабліовським. 

Скільки шевченкознавців вивчали спогади про поета, листи, різноманітні офіційні матеріали і документи, та постійно з’являються нові теми для досліджень. Приклад цього - книга «Тарас Григорович Шевченко» за редакцією В. Плачинди, яка вийшла з-під пера літературознавця, доктора філологічних наук Павла Федченка. У ній багато фактів, дат, проте вона легка у прочитанні та розрахована для широкого кола читачів. 

Інститут літератури ім. Тараса Шевченка НАНУ за участю шевченкознавців України, діаспори та країн близького і далекого зарубіжжя готує Шевченківську енциклопедію (ШЕ) в чотирьох томах. Проект є державним замовленням. Нашій бібліотеці пощастило: Іван Михайлович Забіяка передав до книгозбірні 2 томи цього унікального видання. Вони стануть у нагоді вчителям, студентам, науковцям… 

Колектив бібліотеки висловлює вдячність шановному Івану Михайловичу за благодійництво та хвалиться перед читачами новими надходженнями-дарунками! 


Ніна Горбань, провідний бібліотекар МЦБ ім. Л. Забашти 

За інформацією газети «Град Прилуки»

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua