Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-08-12 16:52 | Васильків
Звільнення території Васильківського району від несанкціонованих полігонів для твердих побутових відходів

Продовжується звільнення території Васильківського району від несанкціонованих полігонів для твердих побутових відходів. Не так давно силами депутатів районної ради на чолі із головою Олегом Мазепою було ліквідовано незаконні сміттєзвалища в Гвоздові і Крушинці, а вже справа дійшла і до Гребінок.

Так 9 серпня під керівництвом голови ради Олега Мазепи його заступника Вадима Ляшка та голови постійно діючої комісії з питань використання земельних ресурсів Валерія Кузьменка відбулась розширена робоча нарада. Участь у нараді взяли депутати районної ради, зокрема до активної участі долучились голови постійних комісій районної ради Левківський Сергій Васильович, Лонський Руслан Антонович, Покровський Дмитро Олегович, Чухрай Наталія Миколаївна. До участі в нараді також були запрошені та брали участь Гребінківський селищний голова Збаращенко Наталія Сергіївна, а також представники СЕС, управління МЧС та управління земельних ресурсів Васильківського району.На порядок денний було винесено одне питання – обговорення результатів перевірки, здійсненої учасниками наради по запиту депутата районної ради Лонського Р.А. щодо законності використання полігону для твердих побутових відходів, розташованого поблизу смт Гребінки.

В ході перевірки було встановлено, що полігон для побутових відходів, розташований поблизу смт Гребінки передбачався саме для потреб селища. Однак колишнього власника сміттєзвалища – комунальне підприємство Гребінківської селищної ради, вже давно розпайовано, майно приватизоване, а полігон для сміття фактично залишився «безхозним». Хоча хазяїв у сміттєзвалища вистачає. Сміття туди завозиться сотнями кубічних метрів регулярно і без перерв і не тільки з селища Гребінки. Мешканці ж, які здають своє сміття на той самий полігон, ще й платять за це гроші – 6 грн. за метр кубічний. Цікаво, а скільки платять «не мешканці», і скільки грошей на цьому можливо заробити. Та як виявляється жодному із профільних підприємств ні з Васильківського району, ні з будь-якого іншого місця захоронювати побутові відходи на Гребінківському сміттєзвалищі формально не дозволено, а земельна ділянка під полігон для побутових відходів нікому у користування не надавалась, хіба що колишньому власнику – ліквідованому КП Гребінківської селищної ради. Ось і виходить, що сміттєзвалища офіційно не має, податок за використання землі для захоронення побутових відходів не сплачується, мешканці селища вимушені платити за вивіз сміття, оскільки не мають власного сміттєзвалища. Але сміття продовжують звозити, а зиск з цього мають лише окремі приватні особи.

Виступаючи на нараді Гребінківський селищний голова Збаращенко Н. С., висловила думки щодо повернення зазначеного полігону для відходів у розпорядження селищної ради з метою впорядкування ситуації із регулярним і якісним вивозом сміття з території смт Гребінки. Також виступив автор депутатського запиту Лонський Р. А., юрист за фахом, він підтримав пропозицію селищного голови, мотивуючи це тим, що оскільки полігон на даний момент офіційно ні ким не використовується, і що його безпосереднє призначення є захоронення сміття саме з смт Гребінки.

По результатам обговорення голова районної ради Мазепа О. В. виніс пропозицію підтримати ідею повернення полігону його первинному власнику громаді селища Гребінки, яку цілком підтримали інші учасники зборів. Що ж стосується несанкціонованої діяльності по захороненню сміття на цьому полігоні, депутати не дійшли остаточного рішення, але схильні залучити до справи правоохоронні органи, що можливо і буде обговорено на наступній сесії Васильківської районної ради.

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua