Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-06-17 15:24 | Новоград-Волинський
Новоград-Волинський: До уваги громадян власників земельних ділянок та землекористувачів

Основним документом, що регулює земельні відносини в Україні, є Земельний кодекс України. Статтею 36 цього документа встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. 

Власники землі та землекористувачі, крім орендарів, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата. 

Статтею 281 Податкового кодексу передбачено пільги щодо сплати податку для фізичних осі власників земельних ділянок та землекористувачів. Від сплати податку звільняються: інваліди І та ІІ групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 

Власники землі та землекористувачі сплачуть плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. 

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами державної податкової служби до 1 липня поточного року.
Звертаємо увагу, що податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення, тобто земельний податок громадянами сплачується до 1 вересня поточного року. 


Відділ інформації та зв’язків
з громадськістю міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua