Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-06-06 11:37 | Миргород
Музей української порцеляни

Відтоді, як у Миргороді в 1896 році на честь 70-річчя Миколи Гоголя було відкрито художньо-промислову школу його імені, навчальний заклад багато разів змінював назви та підпорядкування. Незмінною залишалася тільки підготовка "вчених малювальників" для художнього розпису переважно порцелянових, фаянсових, майолікових виробів. Попри війни, окупації та інші соціальні потрясіння у непристосованих для музейних експозицій кімнатах зберігається більше двох тисяч унікальних виробів.
 
Серед них є роботи європейського та світового рівня. Принаймні так говорили спеціалісти музейної справи на нараді у Миргороді, яку на виконання доручення Уряду України провів заступник голови облдержадміністрації - керівник апарату ОДА Валерій Пархоменко. Йшлося про те, щоб і після очікуваної реорганізації технікуму у художньо-промисловий коледж Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка зберегти кращі зразки високої культури народних художніх промислів як національне надбання України. 

У обговоренні проблеми взяли участь перші заступники голів: міста Миргорода - Сергій Павленко та Миргородської райдержадміністрації - Микола Григоренко, начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Геннадій Фасій, директор керамтехнікуму Олександр Колодко, перший проректор Полтавського національного технічного університету ім.Ю.Кондратюка Богдан Коробко, директор обласного краєзнавчого музею Катерина Фесик, директор національного музею гончарства у Опішні Олесь Пошивайло, начальник відділу культури та туризму Миргородської міської ради Тетяна Колибельнік, представники громадськості. 

Учасники наради висловили слушні поради, як в умовах, які склалися, з користю для справи розпорядитися зібраними у керамічному технікумі художніми цінностями. Усі були одностайні в тім, що багата і єдина в Україна колекція унікальних порцелянових, фаянсових, майолікових, гончарних виробів достойна бути представлена у музеї і доступна для огляду людей. І що такий музей має бути не деінде, а в курортному Миргороді. 

Рішення про можливість відкриття такого музею буде прийняте після вивчення висловлених пропозицій у компетентних на те органах влади. Як воно буде? Поживемо - побачимо. 


Леонард НІКОЛАЄНКО

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua