Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2011-04-19 16:03 | Новоград-Волинський
Присвоєння по батькові дитини при реєстрації народження

Статтею 28 Цивільного кодексу України передбачено, що фізична особа набуває прав та обов'язків і здійснює їх під своїм ім'ям. Ім'я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить. Ім'я фізичній особі надається відповідно до закону. 

По батькові дитини є однією зі складових її імені. Відповідно до частини 1 статті 147 Сімейного кодексу України по батькові дитини визначається за іменем батька. Згідно розділу ІІІ глави 2 пункту 23 Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні по батькові дитині присвоюється за власним іменем батька. Якщо батько має подвійне ім’я, то по батькові дитині дається за одним із них на вибір батьків. На прохання батьків по батькові може також утворюватись згідно з національними традиціями або не присвоюватись взагалі. 

При реєстрації народження дитини у громадян, згідно з національними традиціями яких по батькові не вказується, в актовому записі та свідоцтві про народження дитини мають право записати тільки його прізвище й ім’я.
По батькові дитини, народженої жінкою, яка не перебуває у шлюбі, за умови, що батьківство дитини не визнано, визначається за ім’ям особи, яку мати дитини назвала батьком. 

У тих випадках, коли мати, яка не перебувала у шлюбі з батьком дитини, померла або передала дитину на утримання і виховання повністю за коштом держави, тобто відмовилася взяти її з пологового будинку або її місце проживання не відоме, а батьківство не встановлене, реєстрація народження дитини проводиться за письмовою заявою органу органу опіки та піклування, на підставі рішення.

У такому разі відомості про матір установлюються на підставі медичного свідоцтва про народження, прізвище дитини і прізвище батька — за прізвищем матері, ім’я і по батькові дитини та батька — за вказівкою заявника. При цьому по батькові дитини повинно відповідати імені батька. 


Т.В. Кіреєва
Начальник міського відділу ДРАЦС

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua