Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-12-14 17:40 | Хмільник
Хмільник: Здоров’я. Як його не втратити у школі

Турбота про здоров’я молодого покоління є одним із найважливіших завдань не тільки працівників охорони здоров’я, але й усіх, хто причетний до навчання і виховання дітей, адже ми хочемо бачити їх розумними, сильними, здоровими. Нині у країні склалась парадоксальна ситуація: у перший клас приходять діти майже здоровими, а закінчують школу 85% - 90% вихованці уже хворими. Суть драми полягає в тому, що учні набувають знання ціною власного здоров’я. 


Розуміючи те, що половина успіху в збереженні та зміцненні здоров’я школярів залежить від їх свідомості, їхньої волі, способу життя й поведінки, педагогічний колектив Хмільницької СЗШ І-ІІІ ст. №3 пріоритетним завданням своєї роботи визначив формування вмінь і навичок здорового способу життя своїх вихованців. 


З метою створення належного освітнього середовища для розвитку здорової дитини щорічно проводиться моніторинг стану здоров’я школярів, просвітницько-профілактична робота з учнями.
Для опанування батьками секретів здоров’я дитини діє батьківський всеобуч. До послуг першачків обладнана єдина в місті ігрова кімната. Для фізичного гарту учнів в школі функціонують 2 спортивних зали. Завершується облаштування третього. І ще одна новація. Кожен навчальний день наші вихованці починають з ранкової зарядки. 


Неабияке значення надається вітамінізації шкільного харчування. До смачних обідів кухарі додають часник, цибулю, салати, фрукти. Непересічною подією в здоров’язберігаючій діяльності школи стало проведення традиційного місячника під гаслом «Твоє здоров’я – в твоїх руках». Місячник включав в себе відповідні тижні: 


- «Здоров’я і куріння несумісні»;
- «Ми обираємо безпечне життя»;
- «Час бити тривогу»
та декаду
- «Знай свої права». 

Надовго закарбуються в пам’яті учнів цікаві години спілкування на теми:
- «Тютюн - здоров’ю не товариш»;
- «Цінуй власне життя»;
- Проблема СНІДу – проблема кожного»;
- Права дитини в Україні». 

Велике пізнавальне й виховне значення для школярів мали і такі заходи:
- відверта розмова «Вчуся бути здоровим»;
- тренінги «Крізь зимову завісу»;
«Фактор ризику – тютюн»;
- урок-діалог «Корисна їжа і здоров’я»;
- виступи агітбригад «Знай, щоб жити»;
«Ми обираємо життя»;
- демонстрація мод «Молодь проти шкідливих звичок». 


Не меншу актуальність та масовість набула акція приурочена Всесвітньому дню боротьби за СНІДом «Вихід є!», під час якої учні школи підготували і розповсюдили листівки-звернення до всіх жителів міста з проханням дотримуватись профілактичних заходів, аби зупинити поширення смертельної хвороби.
В рамках Міжнародного дня інвалідів була проведена традиційна благодійна акція «Від серця до серця», в результаті якої зібрали на подарунки до дня святого Миколая дітям-інвалідам 1824 гривні.
Своє ставлення до власного здоров’я кожен учень письмово висловив під час акції «Зроби вибір. Постав своє Я!». 


В рамках місячника школярі початкових класів переглянули відео журнал «Звички, які псують здоров’я», стали учасниками виховних заходів: «Азбука безпеки», «Казка про Оха та Аха», написали диктанти: «Вогонь – руйнівна сила», «Безпечна поведінка в школі», «СНІД» тощо.
Похвально, що учні з задоволенням взяли участь у конкурсах антипропагандистських плакатів: «Курінню – СТОП»; «Разом проти СНІДу», в яких школярі повинні були не тільки підготувати змістовні роботи, а й презентувати їх своїм одноліткам. 


Учні, які найкраще справились із розкриттям теми конкурсів, були відзначені грамотами.
Хочеться відмітити, що до організації та проведення місячника здоров’я долучилися всі педагоги школи. Але найвагоміший вклад в нього внесли: Громова Н.Г., Яковенчук М.С., Літовка Р.Р., Похвата С.С., шкільний психолог Голубенко О.А., бібліотекар Грабік Н.Я. Водночас зауважу, що до просвітницької роботи місячника були залучені лікарі, представники міліції, служби у справах дітей, сім’ї та молоді. 


Насамкінець додам: наш педколектив переконаний у тому, що кожна школа повинна створити для учнів такий освітній простір, який би гарантував дитині, її батькам, суспільству виховання здорової особистості. І вирішення цього завдання цілком реальне. Наш навчальний заклад вже довів це на ділі, ставши у 2009 році єдиним в місті дипломантом Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі навчального закладу «Школа сприяння здоров’ю». 

Дивіться слайд-презентацію

Для збільшення слайду клікніть по ньому

 

  

 

Галина Нагорнюк,
заступник директора СЗШ І-ІІІ ст. №3 міста Хмільника

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua