Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-10-08 12:25 | Хмільник
Податкова сторінка від Хмільницької ОДПІ

ДПА України: Спостерігається позитивна тенденція – добровільна детінізація бізнесу

6 жовтня 2010 року в Державній податковій адміністрації України відбулося чергове засідання Узгоджувальної робочої групи Українського союзу промисловців і підприємців, Об’єднання організацій роботодавців України і ДПА України за участі Голови ДПА України Олександра Папаіки, президента УСПП Анатолія Кінаха, заступників Голови ДПА України, керівників структурних підрозділів та членів Узгоджувальної робочої групи. Обговорювалася поточна ситуація з відшкодуванням ПДВ вітчизняним суб’єктам господарювання та інші питання оподаткування.

Актуальним питанням роботи ДПА України є детінізація економіки, налагодження довірливих стосунків з платниками податків – і тому діалог влади та бізнесу стає неабияк важливим.

„Наша зустріч – продовження співпраці ДПА України з громадськими об’єднаннями щодо вирішення нагальних економічних питань у податковій сфері. Останнім часом ми фіксуємо таку позитивну тенденцію як добровільна детінізація бізнесу. Таких результатів досягнуто внаслідок діалогу податкової з платниками: ми почули один одного і знайшли порозуміння,” – наголосив Олександр Папаіка.

За словами Голови ДПА України, у вересні було зібрано фактично рекордну суму податку на додану вартість – 5,2 млрд. гривень. „Це свідчить про те, що резерви щодо сплати податків є. Головне, щоб підприємці усвідомили: їм не вигідно займатися тіньовими схемами,” – підсумував Олександр Папаіка.

На засіданні наголошувалося, що дієвим прикладом партнерства держави та бізнесу стала робота над Податковим кодексом. Подальшим етапом партнерства стане вирішення проблем при запровадженні нових податкових норм і оперативне узгодження позицій бізнесу та держави.

Учасники зустрічі обговорили також інші проблемні та спірні питання, які виникають у взаємостосунках бізнесу та податкових органів.


Хмільницька ОДПІ перевірила приватних підприємців

При проведенні 22 перевірок суб’єктів господарювання відділом оподаткування фізичних осіб Хмільницької ОДПІ в поточному році було додатково донараховано 388 тис. грн. фінансових санкцій. Так, наприклад лише при перевірці правильності утримання та перерахування податку з доходів фізичних осіб було донараховано 21 тис. грн. по юридичних особах та 40 тис. грн. приватних підприємцях основного платежу.

Для податківців і надалі пріоритетним завданням є виявлення та протидія виплати зарплати “ в конверті ”, нелегальний найм робочої сили.

Хмільницька ОДПІ закликає роботодавців не порушувати чинне законодавство і сподівається на допомогу громадян у викритті фактів порушень трудового законодавства роботодавцями.


Щоб добре торгувалось, сплати податки

Більше 80 перевірок здійснено працівниками підрозділу оперативного контролю Хмільницької ОДПІ протягом 2010 року. Зокрема, суб’єкти підприємницької діяльності перевірялись на предмет дотримання вимог чинного законодавства в сфері грошового обігу та порядку використання реєстраторів розрахункових операцій при здійсненні торгівлі.

За наслідками перевірок донараховано до бюджету 203,2 тис. грн.

В останні роки у нашому курортному регіоні відбувається значне збільшення кількості закладів торгівлі і громадського харчування, зростає асортимент товарів. Тому абсолютно логічним повинно бути збільшення відрахувань до бюджету. Хмільницька ОДПІ звертається до кожного суб’єкта підприємницької діяльності з проханням не ухилятися від сплати податків, оскільки це питання честі та престижу кожного підприємства і громадянина та в кінцевому результаті добробуту країни.

Хмільницька ОДПІ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua