Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-09-13 16:19 | Новоград-Волинський
Військовослужбовці 30-ї окремої механізованої бригади з Новоград-Волинського виконали вправу з водіння під водою танків Т-64Б по дну ріки Случ

На березі р. Случ воїни-танкісти трьох з’єднань 8-го армійського корпусу Сухопутних військ Збройних Сил України виконали вправу з водіння під водою танків Т-64Б. 

У заході взяли участь військовослужбовці танкового батальйону 30-ї окремої механізованої бригади з Новоград-Волинського, офіцери-танкісти 72-ї окремої гвардійської механізованої бригади, що у Білій Церкві на Київщині та 1-ї окремої танкової бригади, дислокованої у смт Гончарівському Чернігівської області. 

Підготовка до практичного заняття включала в себе кілька етапів. Так, на першому з них група водолазів 12-го інженерного полку 8-го армійського корпусу під керівництвом начальника інженерної служби 30-ї окремої механізованої бригади гвардії майора Андрія Слівінського провела інженерну розвідку ділянки ріки Случ, що знаходиться поблизу бригадного полігону Олександрівський. 

– Ділянку ріки воїни інженерних підрозділів обрали таку, що повністю відповідає усім вимогам настанов щодо водіння танків під водою. Йдеться про наявність пологих спусків для входу і виходу танків, відсутність валунів і каменів висотою понад 30 сантиметрів, а також підводних ям більше двох метрів діаметром, – повідомив гвардії майор Андрій Слівінський. 

Безпосередня підготовка особового складу до практичного водіння танків під водою розпочалася з проведення заняття з легководолазної підготовки на 233-му загальновійськовому полігоні.
Основною метою заняття з легководолазної підготовки було випробувати на практиці ізолюючі протигази, а також відчути себе у ролі екіпажу танку, що затоплюється водою. Крім того під час цього заняття воїни-танкісти відпрацювали на практиці здійснення аварійної евакуації з танку, що знаходиться під водою. При цьому використовувалися макети танків, що знаходяться на вододромі полігону. 

Практичне виконання вправи форсування водної перешкоди проводилося у присутності командира 8-го армійського корпусу генерал-майора Віктора Муженка. 

Окрім трьох танків Т-64Б на заняття було залучено два тягача БРЕМ-1, плаваючий транспортер ПТС та два катери. 

– За час виконання вправи жодних порушень заходів безпеки не було. Завдання успішно виконано як воїнами-танкістами 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади, так і офіцерами з двох інших з’єднань, – зазначив командир 30-ї окремої механізованої бригади гвардії полковник Олександр Нестеренко. 

У свою чергу, командир 8-го армійського корпусу генерал-майор Віктор Муженко підкреслив, що останнім часом зростає бойовий потенціал як 30-ї окремої гвардійської механізованої бригади, так і інших з’єднань та військових частин, що входять до складу армійського об’єднання. 

– Високий професіоналізм гвардійців з Новоград-Волинського, і зокрема воїнів-танкістів, передається їх колегам з інших частин, відбувається обмін досвідом, що, безперечно, іде на користь усім і служить запорукою якісного проведення заходів бойової підготовки, – зазначив генерал-майор Віктор Муженко. Департамент преси
та інформації МО України

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua