Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-09-10 17:35 | Новоград-Волинський
Перейменування вулиць у місті Новограді-Волинському поки що призупинено

На черговому засіданні міської топонімічної комісії було розглянуто 5 звернень громадян, міських осередків громадських об’єднань із пропозиціями перейменувати вулиці. Зокрема запропоновано за певні заслуги у розвитку міста, державотворення назвати нові, або перейменувати вже існуючі іменами Костишина І.Т. (ветеран залізничного транспорту), Герасимчука І.Я. (заслужений вчитель України), Проценка О.Ф. (колишнього лікаря), Фейєрбаха (єврейського письменника – уродженця міста), В.М.Чорновола (громадського діяча України). Слушною також була пропозиція місцевих краєзнавців щодо одночасного повернення міським вулицям їх історичних назв. 

Члени топонімічної комісії на чолі із заступником міського голови Валентини Титяневич були одностайні в тому, що допоки не завершаться інвентаризаційні роботи (встановлення табличок, обмін документів) з виконання раніше прийнятих щодо зміни назв міських вулиць приймати нові рішення не доцільно. Нових вулиць яким можна було б присвоїти імена видатних земляків, поки що не передбачається.

За останні роки перейменовано та названо нових 22 вулиці та провулки міста.
У зв’язку із 550 – ти річчям від дня народження князя Великого князівства Литовського Костянтина Івановича Острозького, батька-засновника Новоград-Волинського на його сучасному місці з пропозицією увічнити його заслуги звернувся до комісії місцевий краєзнавець Олександр Провоторов. 

Олександр Миколайович дав коротку історичну довідку про діяльність князів – батька та сина Острозьких, будівництво в нашому місці Звягельського замку (залишки якого новоград-волинці називають „Фортецею“), Спасо-Преображенського Собору Микольської церкви.
Костянтин Іванович та його син Василь Костянтинович – відомі державні діячі Середньовіччя, захисники православної віри та українських земель від набігів татарських завойовників, визволителі багатьох українців із їхнього полону. 

Топонімічна комісія без коливань погодилась із необхідністю увіковічнити в місті пам'ять та заслуги відомих в Україні постатей – князів Острозьких. Прийнято рішення звернутись до міської ради із пропозицією спорудити пам’ятник батькам-засновникам сучасного Новограда-Волинського та на залишках замку встановити найближчим часом пам’ятну дошку – естетично виконану із відповідним написом. 

У своєму клопотанні до депутатів міської ради члени комісії вирішили також наполягати на тому, щоб у бюджеті на майбутній рік передбачити кошти на продовження археологічних розкопок, розпочатих у 2007 році на місці стародавнього Звягельського городища, узагальнення всіх досліджень під час міжнародної археологічної конференції у Новограді-Волинському. Результатом такої роботи має стати остаточне встановлення історичного віку нашого міста. Адже фахівці мають попередні дані, що воно може бути ровесником Києву та Коростеню. 


Світлана Чачина
член топонімічної комісії

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua