Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-09-08 12:25 | Хмільник
Хмільницькій міській Спілці поляків імені Владислава Реймонта – 10 років! Вітаємо із іменинами!

10 вересня 2010 року Хмільницька міська Спілка поляків ім. В. Реймонта відзначатиме 10-річчя з часу свого заснування. 


Ця громадська організація, що покликана представляти інтереси національних меншин, сприяти задоволенню їх етнокультурних потреб та гармонійному поєднанню інтересів етнонаціональних компонентів міського суспільства, нараховує близько 140 родин. 


При громадському утворенні успішно діє школа навчання польської мови. Оволодівають навичками спілкування в ній 95 учнів. Така навчальна інституція була заснована ще з 1999 року, а її програма відзначається оригінальною організацією та проведенням днів національних культур, культурно-просвітницьких заходів із нагоди релігійних та державних свят польського народу. Учасниками заходів є не лише школярі, але й парафіяни костелу Святої Трійці та городяни. 

Гортаючи незвідані сторінки історичної і культурної самобутності Польщі, учні охоче та залюбки беруть участь у конкурсах поетичного слова, розкривають свої творчі здібності під час малювання, декламування віршованих творів, а також вокальних співів. 

Слухачі школи вдало представляють культурно-мистецьку життєдіяльність Спілки та Хмільника на місцевому, обласному, державному та міждержавному рівнях. Дитячий вокальний ансамбль «Сковронки» (Жайворонки) та дівчачий вокальний ансамбль «Настолятки» (Підлітки) є неодноразовими учасниками таких обласних фестивалів, як «Барви Поділля», «Єднаймось, радіймо і співаймо», «Музична парасолька». 


Завдяки активній громадській діяльності керівника Спілки Галини Брильянт налагоджена тісна співпраця із низкою польських навчальних закладів: Комплексом шкіл «Двомовна гімназія» в місцевості Солярня Опольського воєводства, адміністрацією професійно-технічного ліцею та осередком культури міста Щавниця Малопольського воєводства, гімназією ім. Маршалека Юзефа Пілсудського у Вартковіцах Лодзького воєводства, товариством Сибіряків у Варшаві тощо. Під егідою Спілки також успішно реалізуються в місті міжнародні учнівські обміни. Така ідея уже була успішно апробована на базі СЗШ №4. Зокрема, юні хмільничани мали нагоду проживати в польських родинах, а польські діти в українських сім’ях. Під час спільних зустрічей та комунікації діти краще пізнали звичаї братніх народів, засвоїли навички спілкування. 

   


 
Чільним пріоритетом у діяльності Спілки є розширення горизонтів міжнародного співробітництва Хмільницької територіальної громади із містами-партнерами – Буско-Здруй Сьвєнтокшистського воєводства та Щавницею Малопольського воєводства, що слугує утвердженню намірів та домовленостей на місцевому владному рівнях, а також успішних взаємовідносин між дружніми містами в галузях культури, обміну молодіжними та офіційними делегаціями. 


Хмільницька міська рада та її виконавчий комітет, поділяючи радість ювілейної річниці, сердечно вітає керівництво та представників Спілки поляків ім. В. Реймонта із десятиріччям у літочисленні. 


Нехай вогнище польської культури, основи якого закладені у Хмільнику, буде по-родинному теплим, затишним та незгасним для городян польського походження, надалі сприяє популяризації спільної історії двох народів, утверджуватиме дружні взаємовідносини між ними.


Сектор з питань 
внутрішньої політики міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua