Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-05-13 15:16 | Новоград-Волинський
Новоград - Волинський: Проведено акцію «Напиши листа мамі»

Як добре нам жити і знати, 
І вірити, друзі, весь час,
Що кращого слова, як Мати 
Немає у світі для нас.
Вона мов зоря світанкова, 
Як хліб і людська доброта, 
Як мова твоя колискова, 
Як доля і правда свята. 

Мама, Мати, Матуся...Скільки спогадів і тепла таїть це магічне слово, бо ним звертаємося до найближчої, найдобрішої, найкращої, наймилішої для нас людини. Вона зі своїми дітьми постійно в життєвих мандрівках, материнська ласка зігріває нас до старості. 

У травні, коли розцвітають яскраві квіти і дзвенить пташиний спів, теплий весняний вітер приносить до нас свято Матері та відзначається День сім'ї. Ще у 1914 році Конгрес США прийняв постанову про введення нового державного свята - Дня матері. А спричинилось це зусиллям молодої американки Анни Джарвіс. Вона втратила матір. Смерть була раптова і передчасна. Анна боляче переживала трагедію й звернулась з листами до конгресменів, президента Америки, в яких запропонувала раз на рік, навесні вшановувати Матір. Ідею Анни підхопили у світі. Вперше в Україні це свято відзначили у 1929 році у Галичині. 


В цьому році святкування Дня Матері випало на 9 травня, на День Великої Перемоги. Саме в цей день людство вшановує жінку, жінку - матір, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі. Ми звеличуємо святу нашу материнську любов, натруджені мамині руки, які гладили нас по голівці, пригортали у голод і холод. Ми знаємо її, ту берегиню, що ніколи не вимагає від нас ніяких жертв, а сама задля нас жертвує всім - навіть життям. Ім'я цієї богині - Мати. Любов матері. Це найбільше диво на землі, яке з'являється з вічністю буття і не покидає дитину довіку.

Материнське серце. Воно здатне перейматися болем дитини на відстані, журитися долею своїх дітей усе життя. Якби могла, сонечко прихилила б...Не забувайте своїх матерів. Говоріть своїм ненькам ласкаві слова щодня й щогодини, бо хто ж боронить нас від усіх бід та й від самих себе? Це вони, наші рідні матусі. 

Щасливі матері своїми дітьми, хоч і нелегко їм зараз живеться, але добре слово мами, її підтримка допомагає подолати всі негаразди.
10 травня міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в 12 інженерному полку (командир полку полковник Борисов Микола Миколайович, заступник командира з виховної роботи підполковник Білошицький Володимир Павлович) організував і провів акцію «Напиши листа мамі» для військовослужбовців строкової служби. 

Сьогоднішня молодь вже не пам’ятає як писати листи, бо ж, в основному, молоді люди спілкуються із батьками по телефону. Тому кожна мати, яка чекає на сина з армії з приємністю отримає листа і збереже його на довгі роки. 270 листів полетять в різні куточки України від синів своїм найріднішим.
Перед військовослужбовцями виступили: голова міськрайонної спілки солдатських матерів Тамара Володимирівна Шостак, головний спеціаліст МЦСССДМ Олена Котова, а студентки промислово – економічного технікуму Анна Калінська, Вікторія Ковальковська та студентка медичного колежду Альона Ярмолюк подарували військовослужбовцям строкової служи гарні пісні та вірші про маму.

Олена Котова
головний спеціаліст МЦСССДМ


© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua