Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-05-04 13:59 | Пирятин
Пирятин: Нащадки знаменитого роду Закревських знову відвідали Березову Рудку

3 травня 2010 року Березову Рудку Пирятинського району відвідала правнука Гната Платоновича Закревського, представника п’ятого покоління Закревських, що проживали в Березовій Рудці з 1752 по 1915 роки Колетт Артвіч. 

Колетт народилася в Парижі, в даний час проживає в Люксембурзі.
Володіє п’ятьма європейськими мовами, працювала викладачем на міжнародних конференціях у Росії, США, Африці та крїнах Західної Європи. 

Колетт Артвіч переклала французькою мовою дві російські драми, книгу поезії Генріха Сапфіра, а також дослідження з міжнародного кримінального права. 

Як керівник експерта з питань розвитку вона допомагала дітям-сиротам та пенсіонерам у Росії, відкрила клініку патології ока в Руанді, надсилала ліки у зруйноване Сараєво, організувала кардіологічну допомогу мешканцям Тули та Москви. Створена нею в Люксембурзі неурядова благодійна організація «Вега» розгорнула кампанію боротьби з бідністю після землетрусу у Вірменії. Нагороджена медаллю «За з’єднання Європи». 

У Колетт Артвіч четверо дітей ( троє мешкають у США, наймолодша в Англії) та четверо онуків.
Вперше Березову Рудку вона відвідала у 2004 році, відтоді приїздить з своїми доньками, двоюрідними сестрами з Парижу, друзями, майже щорічно. 

Під час одного зі своїх приїздів Колетт привезла до Березової Рудки книгу спогадів своєї бабусі «Маня» французькою мовою, потім зініціювала і сприяла її україномовному виданню у 2006 році у видавничому домі «Києво-Могилянська академія". Майже весь наклад цієї книги (500 екземплярів) вона подарувала на розвиток Березоворудського народного історико-краєзнавчого музею. 

Колетт Артвіч надала допомогу в розмірі 12 тисяч гривень євро, решта коштів у розмірі 290 тисяч гривень виділено із обласного бюджету і у 2009 році було здійснено ремонт даху палацу Закревських.
Цього року пані Колетт вирішила організувати невелику екскурсійну групу із своїх знайомих, друзів з Франції, Люксембургу, Іспанії і відвідати разом з ними Канів, Київ, Крим, Березову Рудку та впевнитись у якісному ремонті даху, щоб надалі, по можливості, допомагати в ремонті палацу. 

На Березоворудській землі поважних гостей тепло вітали голова Пирятинської районної ради Олексій Рябоконь, голова райдержадміністрації Микола Митропан, депутати обласної ради Григорій Вернигора та Іван Близнюк, Генеральний директор Національного музею Тараса Шевченка Наталія Клименко, представники райдержадміністрації та районної ради Олена Салміна, Тамара Білоброва, Володимир Прокопенко, сільський голова Олександр Оніщенко, директор Березоворудського технікуму Полтавської ДАА Микола Скалій, громадськість села, підрядник, що здійснював ремонт даху Олександр Данюк. 

 


Оглянувши палац, всі присутні відвідали бальну залу, де була організована виставка творів народних умільців села – членів гуртка «Берегиня», виставка картин місцевого художника Володимира Потьомки. 

Для забезпечення подальшого стабільного фінансування прийняли пропозицію про передачу до обласної комунальної власності окремих об’єктів. А музей Тараса Шевченка облаштувати в бальній залі маєтку Закревських. У 2010-2011 роках планується передати в обласну комунальну власність, отримати субвенцію з державного бюджету, виділити кошти з обласного бюджету щоб люди знали, що Полтавщина славиться не тільки такими відомими постатями, як Іван Котляревський, Микола Гоголь, Григорій Сковорода, а й тим, що життєвий шлях Тараса Григоровича Шевченка тісно пов’язаний і з Полтавщиною, зокрема, з Березовою Рудкою. 

Гості з Києва щиро визнали, що Березоворудський комплекс – це архітектурна перлина Полтавщини, а сама Березова Рудка – столиця душі Тараса Шевченка. Територія, яка гармонічно вписується в ландшафт Національного природного парку. 

Я думаю, добре те, що ми не втратили, а змогли зберегти цю безцінну культурну пам’ятку – відзначив голова Пирятинської районної ради Олексій Рябоконь. – Керівництво району, депутати обласної ради зібралися сьогодні тут не тільки для того, щоб зустріти почесну гостю, а й засвідчити, що відновлення маєтку для нас є важливою і відповідальною справою. 


Генеральний підрядник, що здійснював ремонт даху, Олександр Данюк розповів про проведену роботу і запевнив, що керована ним організація і надалі буде якісно здійснювати роботи по приведенню в належний стан всіх об’єктів: палацу Закревських, піраміди-каплиці, будинку Баннікова на території школи. 

Депутати обласної ради, господарі села та технікуму, подякували Колетт Артвіч за надану допомогу та ініціативу у відновленні пам’ятки архітектури і садово-паркового мистецтва та наголосили на необхідності продовження цієї благородної справи – збереженні для нащадків цього рукотворного дива, поділилися думками і своїми баченнями відносно втілення в життя цих задумів.
Колетт Артвіч щиро дякувала за гостинність, теплу зустріч, розуміння проблеми по відновленню дорогих її серцю місць. 

Від господарів та гостей пані Колетт були вручені українські сувеніри. 
 


На закінчення запрошені і закордонні гості відвідали Березоворудський народний історико - краєзнавчий музей, де його директор Валентина Гончар провела цікаву екскурсію.

Пирятинська районна рада

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua