Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-05-11 17:50 | Ковель
Ковель: Ветерани – найпочесніші гості урочистостей до Дня Перемоги

65-ій річниці Великої Перемоги у Ковелі було приурочено ряд заходів.
Урочистості розпочались 7 травня ходою та мітингом-реквієм біля братської могили на міському кладовищі. Уже традиційно щороку ковельчани приходять на це священне місце, щоб вклонитись визволителям міста, вшанувати їх пам'ять. 


Понад 15 тисяч солдат і офіцерів віддали життя, визволяючи Ковель. Вони були різних національностей, різного віку, всіх їх чекали вдома на рідній землі. Вони знайшли спочинок у нас на Ковельщині. Золотими літерами на Меморіалі Слави викарбовано лише 1549 прізвищ визволителів міста. Серед них п’ять Героїв Радянського Союзу – Віктор Підколоднов, Володимир Смірнов, Гаврило Зеленський, Вадим Олійник, Чічіко Бенделіані. 

За загиблими була відслужена панахида духовенством УПЦ та УПЦ КП. 
 


Продовжилось відзначення Великої Перемоги в Народному домі «Просвіта» урочистими зборами та святковим концертом. Кожен ветеран Великої Вітчизняної війни отримав квіти та вітальну листівку від міського голови Сергія Кошарука. Також Сергій Дмитрович вручив десяти учасникам бойових дій годинники, які були виготовлені та придбані спеціально до свята. На них викарбовано герб міста Ковеля та напис «65 років Перемоги». 

Концертну програму підготували учнівські колективи міста. Кожен виступ вони присвятили славним переможцям, визволителям рідної землі. 

9 травня урочистою ходою пройшли ветерани Великої Вітчизняної війни, керівники міста, представники установ та організацій, політичних партій, молодіжних організацій, громадськості міста від центральної площі до Меморіалу Слави, де відбувся мітинг. 


Незважаючи на прохолодну дощову погоду, сотні ковельчани прийшли низько вклонитися воїнам-визволителям, які зі славою переможців повернулися з фронтових доріг, за те, що в пекельній боротьбі здобули для нас та прийдешніх поколінь право жити та розбудовувати на рідній землі свою державу.
У своєму виступі міський голова Сергій Кошарук підкреслив: «65 років відділяє нас від тих травневих днів 1945 року, коли відлунали останні залпи Великої Вітчизняної війни. Але рокам не підвладно применшити величний подвиг народу, який відстояв свободу, честь і незалежність своєї Батьківщини». 


Бойовими спогадами поділився ветеран Микола Корпачов. Подякували визволителям за їх подвиг: голова Ковельської райдержадміністрації Іван Смітюх, командир військової частини А 2042 Тимофій Єрохін, депутат міської ради Людмила Стахорська, учнівська молодь.

Учасники мітингу вшанували полеглих хвилиною мовчання. В ім’я пам’яті майбутніх поколінь про загиблих у роки Великої Вітчизняної війни до вічного вогню лягли квіти.

У парку культури і відпочинку ім. Лесі Українки кращі аматорські колективи виступили на літній естраді зі святковим концертом, у якому взяв участь хор ветеранів війни і праці.

Для ветеранів було організовано святковий обід та солдатська каша.

У ці травневі дні у всіх навчальних закладах також відбулись зустрічі зі славними переможцями..
Пройшли урочистості на підприємствах, в установах, організаціях міста. Зокрема, тепло привітали та вручили матеріальну допомогу ветеранам у колективі Ковельського медичного територіального об’єднання, на залізниці, у міському відділі міліції.

                                                                                              * * *
До свята у місті Ковелі було сформовано 231 продуктовий набір. Їх отримали інваліди Великої Вітчизняної війни та учасники бойових дій. 

Ковельський міськвиконком

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua