Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-03-16 12:38 | Алчевськ
Нотатки з прес - конференції

15.03.10г. у малому залі виконкому відбулася прес-конференція «Туберкульоз. Думка фахівців. Значення профілактичних оглядів», присвячена місячнику боротьби з туберкульозом Учасники: головний лікар КЗ «Алчевській міський Центр здоров'я» Погодіна О.І., завідувач поліклінічним відділенням КЗ «Алчевська центральна міська лікарня» Шмидт В.В., завідувач поліклінікою ВАТ «Алчевськкокс» Войнова Т.А., лікар-епідеміолог Фролова Е.С.


Щорічно в світі близько мільярда чоловік інфікується туберкульозом, 8-10млн. захворюють і до трьох мільйонів вмирають від цієї хвороби, зокрема 250 тис. дітей.


Збудник туберкульозу тривалий час зберігає заразливість: у частинках пороши – 2 місяці, в проточній воді – 1год, на сторінках книг – 2-3 місяці, в ґрунті, пороши, грязі – до 6 місяців.


Неблагополуччя по туберкульозу є наслідком розповсюдження алкоголізму, зростання числа осіб без певного місця проживання, невчасне проходження флюорографічних оглядів. Джерелом зараження туберкульозом може бути хвора людина, іноді тварини. Основним чинником зараження людей є мокрота хворих бацилярними формами туберкульозу. Кожен хворий в добу виділяє 15 – 20 млн. збудників, а у важких випадках 4 – 7 млрд. паличок туберкульозу. Розповсюджуються збудники в радіусі від 1 м до 6 м від хворого.


Основним методом активного виявлення туберкульозу в нашій країні залишається флюорографія, яка повинна проводитися всім особам з 15 років не рідше за 1 раз на рік, туберкулінодиагностика (проба Манту), яка проводиться дітям до 15 років. У деяких людей склалася мінлива думка про те, що ці обстеження шкідливі для здоров'я. Така думка необґрунтована. Дози променів, необхідні для виробництва одного – двох знімків, абсолютно не впливають на біологічний стан живих тканин. У сучасних рентгенівських апаратах передбачений хороший захист обстежуваних від розсіяної іонізуючої радіації. Краще перевірятися, чим запустити хворобу. Своєчасне обстеження на туберкульоз в поліклініках допоможе виявити хворобу на ранній стадії, провести своєчасне ефективне лікування, попередити зараження близьких і дати надійну відсіч такому грізному захворюванню, як туберкульоз.


Пройти флюорографічне обстеження можна в поліклінічному відділенні КЗ «Алчевська центральна міська лікарня» і МСЧ ВАТ «АМК», щодня з 08-00 годин до 15-00 годин (окрім неділі).Алчевськ

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua