Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2010-01-21 11:39 | Житомир
Операторів нафтопродуктів оштрафовано за узгоджені дії

Житомирське відділення АМКУ оштрафувало ТОВ «Альянс Холдинг» (SHELL), ТОВ «Торговий Дім «Континіум-Галичина» (WOG) та ПІІ «Лукойл-Україна» (Лукойл) на 42 000 грн. загалом за антиконкурентні узгоджені дії на ринку роздрібної торгівлі високооктановими бензинами. 

Як показало розслідування відділення, зазначені товариства одночасно підвищили з 17 січня по 20 лютого 2009 року роздрібні ціни на високооктанові бензини марок А-92, А-95 і дизельне пальне та встановили їх на однаковому рівні в межах м. Житомира. 

Зокрема, підвищення операторами роздрібних цін на пальне в однаковий період січня-лютого минулого року відбувалося неадекватно зміні закупівельних цін на нафтопродукти. На підставі зібраних доказів відділення не виявило обґрунтованих підстав для вчинення операторами таких дій та застосувало санкції до відомих брендів нафтопродуктів. Адже компанії мають різні закупівельні ціни та витрати, застосовують різні торговельні надбавки. 

«Ми застосували санкції до трьох потужних гравців ринку нафтопродуктів, автозаправні станції яких представлені під відомими брендами як «WOG», «SHELL», «Лукойл» в м. Житомирі. При визначенні розміру штрафу ми врахували, що порушення негативно вплинуло на стан конкуренції та призвело до усунення між відповідачами за ціновим критерієм. Нажаль, ТОВ «Альянс-Холдинг» та ПІІ «Лукойл-Україна» порушення не визнали, і відповідно отримали штраф по 17 000 грн. кожен» - зазначив з цього приводу голова відділення Олександр Безсмертний. 

Повідомлення
Прес–служби Житомирського обласного територіального
відділення антимонопольного комітету України

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua