Українські міста в Інтернеті
www.cityukraine.info
2009-10-16 17:54 | Прилуки
Чи стануть мешканці мікрорайону М’ятно-дослідної станції учасниками проекту Європейського Союзу – залежить від них самих

В умовах нестабільної економічної ситуації та пов’язаної з цим обмеженості бюджетних ресурсів питання енергозбереження та підвищення енергоефективності будівель набуло особливої актуальності як для житлових будинків, так і для установ бюджетної сфери. Оскільки запровадження енергоефективних технологій дасть можливість істотно скоротити бюджетні витрати на енергоносії, що значно покращить фінансовий стан установ та створить більш комфортні умови перебування та проживання людей. 

Якість проживання в багатоквартирних будинках вимірюється в значній мірі надійністю роботи систем інженерного обладнання – водо-, тепло-, енергопостачання, адже більшість будинків у місті збудовані ще за радянських часів і значна частина їх потребує капітального ремонту. З цією метою та з метою реалізації державної політики у сфері реформування житлово-комунального господарства, виконання загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки шляхом підтримки проведення заходів з капітального ремонту та енергозбереження в багатоквартирних будинках у місті Прилуки, забезпечення максимальної ефективності й сталості результатів 17 грудня 2008 року було здійснено підписання Меморандуму про взаєморозуміння між виконавчим комітетом Прилуцької міської ради, об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку та проектом «Сталий територіальний розвиток в Україні» щодо проведення заходів з капітального ремонту та енергозбереження в багатоквартирних будинках міста. 

Як продовження роботи в цьому напрямку 13 жовтня відбулося засідання круглого столу на тему «Реалізація проекту ТАSІС щодо проведення заходів з капітального ремонту й енергозбереження в багатоквартирних будинках мікрорайону М’ятно-дослідної станції та визначення напрямків роботи органів місцевого самоврядування по даному питанню». 

У засіданні круглого столу взяли участь міський голова, секретар міської ради, голови депутатських фракцій, заступники міського голови, начальник та спеціалісти управління житлово-комунального господарства міської ради, голови комітетів самоорганізації населення, керівники і спеціалісти комунальних підприємств, представники проекту ТАSІС та фахівці енергосервісної компанії «ЕСКО-ЦЕНТР». 

Звертаючись до учасників семінару, міський голова Юрій Беркут наголосив на тому, що в місті активно проводиться робота по енергозбереженню, здійснення якої на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків розвитку як міста, так і країни в цілому. 

Одним із компонентів цього проекту є мобілізація мешканців багатоквартирних будинків на самостійне вирішення проблем будинку, насамперед щодо проведення енергозберігаючих заходів та капітального ремонту. 

Участь у запропонованому проекті дасть змогу залучити іноземний капітал та банківські кредити для впровадження енергозберігаючих технологій в житловому фонді міста. 

Під час проведення круглого столу виступив директор КП «Прилукитепловодопостачання» Володимир Назім, який проінформував про стан теплового господарства мікрорайону М’ятно-дослідної станції, закцентувавши увагу на проблемах та можливих шляхах їх вирішення. 

Експерти проекту розповіли присутнім про напрямки програми проведення капітального ремонту в багатоквартирних будинках та про очікуваний кінцевий результат проекту. 

Провідний інженер енергосервісної компанії «ЕСКО-ЦЕНТР» Сергій Свистюк окреслив варіанти реновації багатоквартирних будинків мікрорайону М’ятно-дослідної станції. 

Під час обговорення та визначення напрямків подальшої участі в проекті міський голова Юрій Беркут ще раз наголосив, що завжди потрібно працювати задля поліпшення умов проживання мешканців міста. 

Підбиваючи підсумки, учасники круглого столу вирішили, що для участі в проекті необхідно в першу чергу мешканцям мікрорайону М’ятно-дослідної станції зробити перший крок по реалізації заходів з капітального ремонту та енергозбереження в їх будинках, тобто утворити об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, про що йтиме мова на громадських слуханнях, що незабаром відбудуться в мікрорайоні. 

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення міської ради

© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на цей сайт є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua